שאלות בחינוך , שאלות בדת , שאלות בהבלכה , ופתרון חלומות , וכל בעיות שיש לכם הקשורות בדת , שאלות בהלכה שאל שאלות על כל מה שבא לך בהלכה ובדת שאלות בהלכה ובדת

שאל שאלות על כל מה שבא לך בהלכה ובדת

ראשי >שאל שאלות על כל מה שבא לך
מנהל ה אתר
בס"ד
 
חברים יקרים לא לרשום באתר אנא שלחו למייל
תודה על ההבנה ושיתוף הפעולה


yigal_b100@walla.com

כדי שלא תישאר עם שאלות ללא תשובות
שאל את השאלות שממש מציקות לך הישר למייל שמעל
ופשוט שחרר את הלחץ ממך ,
ותן לנו לשבור את הראש בשבילך
כדי שלך לא יהיו עוד שאלות ללא תשובות
וחשוב ביותר לדעת!!! שאנו עונים
תשובות ,למי שבאמת רוצה
לדעת את האמת בדת, ולא על
מנת להתנגח בדת ,כי אז אדם כזה

שום תשובה שבעולם לא תספק אותו ...

כי בעצם הוא רוצה רק להסיט נגד הדת חלילה.
יהי רצון שניזכה כולנו לחזור בתשובה שלמה לפניו יתברך אמן .
רשום כאן את שאלותך

או שלח אימל :

yigal_b100@walla.com

 

 


 

 
תשובה לנעמה
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שיש עלייך שמירה של מלאכים , ואפילו אלו שמנסים לבוא לך מאחור ולפגוע בך חלילה, המלאכים שומרים ולא נותנים לפגוע בך

 
תשובה ליצחק
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שיש בך נשמה גבוה , שיכולה לשחוט את היצר הרב מקרבך, להפשיט את כל העברות שהוא מנסה להפיל אותך בהם , ולהתחיל להעביר שיעורי תורה בעצמך וזאת ההרגשה הרוחנית הכי מוחשית שיכולה להיות.

 
תשובה לאיציק
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז שנפשך צמאה לתורה , אתה רוצה ללכת לשם אבל הפחד שלך מהחברים ומה יגידו עוצר קצת בעדך. אתה פשוט צריך ללכת לפי רצונותיך ולא לעשות חשבון לאף אחד.

תשובה ל
תשובה לליאת
ראשית טוב עשית שנתת פדיון חלום על ילדייך שהשם ישמור אותם
חלום טוב חלום שלום : החלום  רומז שבעזרת השם תחזיקי עוד בן זכר בידייך בעוד שנה וחצי, ושכל הצרות יפלו מעלייך ומעל משפחתך אמן.
תשובה לעדי
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת קצת מבולבלת בדרך החיים וקשה לך להחליט לאן את רוצה ללכת , אך יש מלאכים מהשמיים שעוזרים ומנסים לתת לך כיוון בחירה, את מסתכלת מסביב לאופציות שיש לך אבל עדיין קשה עלייך ההחלטה. את צריכה פשוט לירות במטרה ולהחליט מה את רוצה , ואחר כך כבר כל הדלתות פתוחות והצלחתך שמחקה לך גדולה. הילד שלך מעיר אותך לחיים אמתיים כמוהו שזה הדבר הכי מדהים שיש. פשוט תעשי צעד אחת וההצלחה בידך אמן.

תשובה לאיציק
חלום טוב חלום שלום: החלום רומז לך שאישתך נאמנה רק לך , ואתה צריך לבטוח בה ולא לחשוד בה חלילה
וגם לשמור לה אמונים, ולא לתת חלילה ענייך בנשים אחרות , כי אשתך היא צריכה להיות הכי יפה בענייך ,ואז גם יפתחו לך שערי הפרנסה אמן.

תשובה לנוריאל
לא טוב לגדל כלב בבית , בגלל הטומאה שיש בו , אבל בגינה מותר.

תשובה לאורית
יש מי שאומר שהדבר הכן גורם לעיקוב , עדיף שתזרקי את הנעליים מהנישואים הקודמים , ואת התכשיטים תמכרי , כי ברגע שאת מחזיקה בדברים מהחתונה הקודמת זה כאילו את משאירה עקבות וקשה לך להיפרד מהעבר , את צריכה לשחרר את העבר ממך , ולתת לדרך חדשה להוביל אותך , יהי רצון שתזכי השנה למצוא את זיווגך האמתי אמן .
 

תשובה לאיציק
 חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך , שלא יחסר לך לעולם פרנסה ומזון מביתך , ובקרוב תראה גם שפע רב אמן . כי סבתך מתפללת עליך ושומרת עליך מלעלה ועל כל משפחתך .

 


תשובה להדר

חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שיש עלייך דינים , ואת צריכה לשנות את דרך החיים שלך , כדי שלא תיפלי בידיים של נוכלים שירמו אותך , ותתחילי לעבוד את השם מאהבה , ואז כל השערים יפתחו לך אמן .

תשובה ליצחק
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שיהיו לך חיים ארוכים , לגבי הזכרון , תתחיל להשתדל שלא לנגב ידיים בבגדים , לא לאכול הרבה זתים , ולא לשים את הנעליים קרוב לראש בלילה כשאתה הולך לישון .

תשובה לשלי
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת צריכה להתקרב לדת , כי ערבים בחלום זה מלאכים , ואת בורחת מהמלאכים , שהרי הם שומרים עלייך , ככל שתתקרבי הם יהיו יותר לצידך להגן עלייך , והיציאה לחו"ל אומרת שככל שתתקרבי לדת כך תוסר מעלייך העין הרע .

תשובה לרוז

 

חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך , שאת רוצה ומנסה להתקרב לדת , (מים זה תורה) , אבל יש בך שטפונות של רגשות איך לעשות את זה , והחברות שלך מתרחקות מהדרך שבא את רוצה לבחור , לכן הם בורחות ואת נשארת לשלם את החוב , (ערבים זה מלאכים) יש מלאכים ששומרים עלייך , כי יש לך מידות טובות , את מנסה לשלוח איתות לעזרה , את לא מצליחה כי מהשמיים כבר שומרים עלייך , לכן את לא צריכה את זה , את פשוט לא זוכרת דברים ואיך לעשותם כי את צריכה עזרה ולאט לאט להתקרב לדת , כי הנשמה שלך מאוד גבוה , ורוצה את זה , רק שיש בך פחדים מהתגובות של החֵבְרָה מה יגידו , את לא צריכה לעשות חשבון לאף אחת , אלא ללכת אחרי הרצונות שלך .

 תשובה ליצחק

חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שיש לך הרבה חברים שעושים לך עין הרע , אתה צריך לדעת עם מי להסתובב , ולהיזהר מאוד (לכן כל יום כאשר אתה יוצא מהבית "אני מהזרע של יוסף הצדיק שלא שולטט בו עין הרע") , והחלום רומז שאתה צריך להשתחרר מכמה חברים שלא הכי הגונים כל כך . ולאחר שתשתחרר מאותם אנשים שלא טובים לך לחיים אז תראה הרבה בשורות טובות בחיים . 

תשובה לאסתר

חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לכם שככל שתעלו בדרגות התורה , כך רחל אימנו שומרת ומתפלל עליכן , ותזכו לשמוע כל ששון וכל שמחה בביתכם , וחייכם יהיו מתוקים  כשוקולד

תשובה לשרה

זה רק שטיות של אמונות טפלות , והרש"ש כותב שכל המאמין באמונות טפלות כעושה עבודת גויים , את לא צריכה להקשיב לשום דבר , את פשוט צריכה להיות חופשיה ומשוחררת מבפנים , כי כאשר אישה לחוצה כל המערכות שלה נסגרות , תתחילי לחייך ולהיות מאושרת ולא לחשוב על כלום , רק להתפלל ותזכי בעזרת השם יתברך , עוד השנה לזרע בר קימא אמן . 

תשובה לאיציק 
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך , שאתה עומד בסף התלבטות לגבי התחזקות בדת , ואתה חושש מתגובות המשפחה והחברים , אבל כולם בורחים כי הם לא רוצים להתחייב , אבל רק אתה נכנס לתורה ואתה מרגיש את הרוך והטוב של הטובה כי היא שוטפת אותך מכל טומאות העולם הזה , ואז נפתחים לך כל השערים להצלחה .


תשובה לשניתח

 

חלום טוב חלום שלום : ידוע ערבים בחלום זה מלאכים ואין מים אלא תורה : החלום רומז לך שיש עלייך שמירה של הרבה מלאכים , כי יש לך נשמה מאוד גבוה , והבאר זה התורה שאת צריכה להתדבק בה  , ואת מאוד מקושרת ל12 שבטי ישראל , ולכן את צריכה להתחזק יותר , וגם תיזכי להביא לעולם ילדים שעושים רצונו יתברך אמן .

תשובה למיטל

חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שבקרוב תכירי משהוא ותזכי לבנים , ואותו משהוא יהיה אהוב על אביך , וגם על אחיך , וגם אחיך יזכה לבנים אמן .

תשובה למירה חיה

שיהיה במזל טוב ובשעה טובה ובעזרת השם שתהיה לך לידה קלה , השם יהודה הוא שם טוב מאוד , אחד משמות השבטים הצדיקים , אבל יש בעיה אחרת בעניין קריאת השמות שאם האדם שהולכים לקרוא את שם הילד על שמו , חלילה חולה או נפטר צעיר , או חילוני גמור , אז לא טוב לקרוא את שם הילד על שמו , אבל כדי למנוע מריבה מה שעושים כאשר קוראים את שם הילד על אותו אדם מכוונים שהשם יהיה על שם אותו צדיק או רב גדול , וכך אף אחד לא יודע שהשם על שם הצדיק , וכל הצדדים מאושרים .

תשובה למזל

חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שבעזרת השם אחרי שתלדי , החברה שלך תהיה עוד יותר מחוברת אלייך , ללא תפאורות חוץ , אלא חברות נקיה ללא דוגמאות , והקשר בניכן ילך ויתחזק , והטבעת לאבא שלך , זה שהוא יזקה להיות סנדק בברית של הבן שיוולד לך בעזרת השם , וזה יסגור מעגל בניכם . 

תשובה לנטלי
ראשית מזל טוב ושתזכו לגדלה לתורה ולמצוות , מותר לך לעשות מסיבה עד לראש חודש אב , אך ללא מוזיקה בשלושת השבועות של בין המצרים , ואם יש אפשרות לדחות עד אחרי תשעה באב תבוא עליכם הברכה . 

תשובה למירב
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שהעולם הזה כמו שוק , אבל צריך לבחור ממנו רק את הדברים הטובים , כגון מצוות , מעשים טובים , וכמובן גם לנתב את הבעל לדרך טובה , כי כיפה לא מספיק , צריך גם שיעורי תורה , ותפילות , ואז כל החיים שלכם יהיו מתוקים כמו השוקולד , הסבתא רק באה לעזור לך לדעת מה לקנות מהשוק , אבל בבית היא לא איתך אלא את ובעלך והילדים ומה שתעניקי ותתני בבית זה מה שתקבלי בחיים . וכמובן שבעלך יעריך ויכבד אותך יותר .

תשובה לסיגל
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שככל שתדבקי בתורה (שנמשלה לחלב) כך תזכי לשמחת חיים יותר גדולה (שכתוב אין שמחה אלא בבשר ויין) , וההרחקה שלך מכל מיני תאוות העולם הזה יביאו לך אושר ושמחה גדולים בחיים אמן .

תשובה לאילנה
מותר לך לעלות מחר יום שישי ועד לפני חצות היום שזה 12:35 ושלא תדעו עוד צער ותשמעו רק בשורות טובות אמן . ואפשר לקרוא את פרקי תהילים קי"ט לפי השם שלו שמופיע על המצבה לדוגמא "יעקב בן שרה" ולפי האותיות כך לקרוא את פרקי התהילים מפרק קי"ט ויש שמוסיפים גם את המילה "נשמה"

תשובה ל שירן , מ
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לה שהיא תזכה לאריכות ימים , שמי שחולם על עצמו שהוא מת זה סימן לחיים ארוכים , וזה שכולם מדברים עליה בלשון עבר , זה מראה שהשם שלה בקרוב ילך ויגדל והיא תיהיה מאוד ידועה ומוכרת בציבור .

תשובה ללילך
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך , שאת תלדי תינוק יפה תואר (בלי עין הרע) כמו שכתוב על משה רבנו ע"ה "על אודות האישה הכושית אשר לקח" ורש"י במקום כותב אישה כושית "אישה יפה" , תזכי לילד יפה בנפש ויפה בחיצוניות אמן .

תשובה לשירן
את לא צריכה להיות מושפעת מאחרים את צריכה לדעת מה באמת טוב לך בשבילך ולא מה טוב לאחרים , תנסי לחפש את המידות הטובות שיש בבעלך , תנסי להתייחס אליו כאל מלך , ואת תראי איך ההתנהגות שלו משתנה בחזרה אלייך , והוא יחזור להיות אותו בעל שאהבת בהתחלה , פשוט לא צריך לשמוע ולספר לכל החברות שלך את כל מה שקורה בניכם , כי זה סתם גורם להלהיט את הרוחות בניכם , ואפילו תנסי לדבר על ליבו , כי גבר כאשר הוא מרגיש לא נינוח בבית או שהוא מאויים אז הוא עלול להפוך להיות נקמן חלילה , לכן עם כל הקושי תנפחי לו את האגו שלו , ואת תראי איך הוא יחזור להיות בן אדם טוב כמו שהכרת בהתחלה בהצלחה רבה וגדולה אמן . שתיזכו לשלום בית הגון ואמתי אמן .

תשובה למירי
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שהשנה את תזכי להיות בהריון , ויכול להיות שכבר עכשיו יש כבר איזו התחלה  של משהו , ואת לא פוחדת ואין לך מחשבות שבעלך בוגד בך , כי הוא אמין אלייך , וגורם לך לתחושה של ביטחון ושלווה , ובקרוב אתם תשמעו בשורות טובות בביתכם אמן .

תשובה לשירן
החלום לא רע אבל הוא רק רומז לך להישמר ולא להיות פזיזה , ולא לקבל החלטות מהירות וחד צדדיות

תשובה לשירן
חלום טוב חלום שלום : ידוע שערבים בחלום זה מלאכים , המלאכים רודפים אחרייך כדי להציל אותך מהעבירות , והשטן מנסה לדקור אותך אבל המלאכים לא נותנים לו , ואת כל הזמן בורחת וצריכה להמשיך לברוח מהעבירה , כי יצר הרע ימצא אותך בכל מקום , את צריכה להיות חזקה ולהמשיך לברוח ממנו .

תשובה לנורית
חלום טוב חלום שלום : ידוע שישנה סגולה לשלום בית ע"י שהבעל ינקה בכל יום שישי את פינות התיקרה בבית (אפילו שאם אין שם קורי עכביש) והחלום רומז לך שבעלך לא רואה את הצרכים שלך , אבל הוא יעשה את הסגולה הזאת ובקרוב יהיה לכם שלום , וגם תיזכו לפרנסה מרובה כמו שיש לעכביש הרבה רגליים , ותזכו לראות רק טוב אמן .

תשובה לדניאל
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שע"י התורה שמשולה למים אתה תצא מכל הבעיות שיש לך , וכל השערים של הפרנסה הברכה וההצלחה יפתחו ע"י לימוד התורה , אתה מפחד ליפול (להכנס) לים (לתורה שזוהיא עצת היצר הרע) , אבל ברגע שתעזוב את כל השטויות שמסביב אתה תראה איך כל הדברים מסתדרים לך , ויש לך מלאכים (ערבים בחלום זה מלאכים) ששומרים עליך , אתה רק צריך לנצל את הזמן וההזדמנות שנתנו לך מהשמיים לתקן את כל הדברים והכל יסתדר לך על הצד הטוב ביותר אמן .

תשובה לאתי
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שבקרוב הבכי והמלחמות נגדו יגמרו ואת תהי מאושרת , ותמצאי לך מישהו שידע להעריך אותך. 

תשובה ליאיר
ראשית אני מאחל לך רפואה שלמה אמן . דבר שני המצווה שהייתי מציע לך לעשותה היא , לברך על כל דבר שאתה אוכל שותה או מריח , ולחלק את הברכה לשלוש (הכוונה "ברוך אתה השם (להמתין מעט) אלוקינו מלך העולם (להמתין מעט) שהכל נהיה בדברו , או כל ברכה אחרת) להשתדל לא לבלוע מילים , ודבר שני , קבל עליך לקרוא לרפואתך במשך 40 יום רצוף בלי הפסקה , את שיר השירים , ואני תפילה שתשמע בשורות טובות מהרה אמן .
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שבעזרת השם אתה תבקע מהכיסא גלגלים , ותוכל לאכול ולשתות לבד בלי עזרה , ותזכה לחיים טובים , אמן ואמן .


תשובה ליאיר
חלום טוב חלום שלום : ידוע ערבים בחלום זה מלאכים , יש לך מלאך שהוא שומר עליך , וכדי שהוא יוכל להתפלל עליך יותר חזק ולבקש בשבילך רפואה בשמיים , הוא רומז לך שאתה צריך להתחזק ולרפאות את הנשמה שלך שהיא פצועה , שזאת אומרת להתחזק ולקבל עליך איזה מצווה ולהחזיק בה , ואיתה הוא יוכל לבוא לבורא עולם ולהגיד לו הינה יאיר שזה כבר אדם אחר , שלח לו רפואה מהר . 

תשובה למירב
חלום טוב חלום שלום : אחיך ע"ה רומז לך שהמשפחה של בעליך גורמים לכם קצת ירידה בדת או בצורת הדיבור שלהם , ולכן זה דבר שלא עושה לו טוב למעלה , אבל הדרך שלך כן עושה לו טוב ולכן הוא בא לבקר אותך . לכן הוא מבקש שתישתדלו לחזק אותם יותר בדת ולא להגרר אחריהם בדיבורים לא כל כך טובים . 

תשובה לאשר
מותר לגזוז ציפורניים בחול המועד

תשובה לאריאלה
חלום טוב חלום שלום : ידוע שערבים בחלום זה מלאכים : החלום רומז לך שיש לך שונאים שרודפים אותך על כלום וזאת בגלל שאת עיקשית בדרך הטובה שאת הולכת , והחברות מנסות להסיט אותך מהדרך הטובה , אבל המלאכים שומרים ומגנים עלייך כדי שהחיים שלך עם בעלך ימשיכו להיות טובים ומאושרים , ורומזים לך לברך על כל מאכל שאת אוכלת , כדי שברכה תשרה בתוך ביתך .

תשובה לשרית
אני ממש לא מתערב בנושא של עבודה , ואני לא נביא ולא בן נביא לדעת אם יקדמו אותך בעבודה , לגבי גיסתך אני יכול בלי נדר להתפלל עליה , שבורא עולם ישלח לה רפואה שלמה וירחם עליה , ואני רק יכול ליעץ ללכת איתה לרופא אחר יותר מומחה .

תשובה לעירית
אני יכול להגיד לך שהוא לא מעוניין בך אלא ברצונות שלו , בגלל שהקשר שלו עם אישתו עלה קצת על סירטון , אבל את תמשיכי להיות עיקשת ולאמר לו , כל עוד אתה נשוי אני לא מוכנה איתך בקשר , כמו שלא הייתי רוצה שיהרסו לי את חיי הזוגיות שלי שיהיו בע"ה , כך אני לא מוכנה להרוס למישהי אחרת כרגע . אם הייתה פנוי הייתה חושבת על זה ברצינות , אבל כל עוד את נותנת לו במה לשיחות איתך אז הוא תמיד חושב עלייך כאופציה למיפלט מאישתו . (אם אפשר פעם הבאה שאלות אישיות כאלה לשלוח למייל תודה)

תשובה לאישי
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שגם כאשר אתה נמצא לבד בחדרי חדרים , אתה צריך להוציא את השחורים שזה יצר הרע שמבלבל לך את השכל בלעשות עבירות , ולהתגבר עליו מאוד . כדי שכל הטומאה תצא ממך .

תשובה לבן מזור
זמן הנחת תפילין הוא קצת אחרי עלות השחר ועד השקיעה , לאחר השקיעה אסור להניחם

תשובה ללידור
אתה תחזיר לו את הבקבוק שהוא נתן לך ואל תהיה שוטף לעבירה ,אם אותו לא מעניין ממצוות  השבת אבידה .

תשובה ללידור
אם זה שישיה בתוך אריזה אז בודאי שזה נחשב לסימן היקר , וחייב להחזיר חזרה למקום כי זה נחשב אבידה שאין לה יאוש בעלים , או לשים פתק באותו מקום שמשם נלקחו הבקבוקים ולרשום כאן נמצאה אבידה , ומספר טלפון שלכם ומי שיתן את הסימנים חייבים להחזיר לו את האבידה .

תשובה לכרמלה
לא צריך לחקות עד ל"ג בעומר , אפשר וטוב לעשות בזמן שלו , את החאלקה , מצד ההריון אין בעיה להיות בקברות צדיקים , כי זה לא נחשב בית עלמין , ושתזכי ללידה קלה כתרנגולת  אמן . 

תשובה לשירה
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת ובעלך צריכים להקפיק יותר על שבת , ובזכות השבת אתם תזכו לחבוק בקרוב בן זכר , והערבים בחלום זה מלאכים ששומרים עליכם , ונמצאים בביתכם , ולכן אתם צריכים לשמור טוב יותר את השבת . וגם תיזכו לברכת אליהו הנביא בביתכם .

תשובה לישראל
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שיש לך הרבה אנשים שמחפשים לעשות לך רע , אבל בורא עולם שם לך מלאכים (ערבים בחלום זה מלאכים) כדי שישמרו עליך , ויצילו אותך מכל האנשים הרעים .

תשובה ליהודית
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שיש מעלייך קללה של הפרנסה וההצלחה , אבל בזכות הזהירות שלך את צריכה לקבל עלייך מצווה קטנה (ואפילו לברך על כל דבר שאת אוכלת או שותה) ואת תראי ברכה והמון הצלחה וכל הדלתות יפתחו לך בקרוב אמן .

תשובה לרחלי
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לכם שאתם מוקפים במלאכים ששומרים עליכם , ואתם בקרוב תזכו לחבוק ילד/ה , שתהיו מאושרים וגם כל הדרכים יפתחו לכם לטובה בזכות הילדים , ואז כל הקרובים והרחוקים שלכם יחבקו אתכם מרוב אהבה . ויהיו שמחים בשמחתכם .

תשובה לאליזבת
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז שיש לך צרות מהשונאים שלך , שממש מחפשים לפגוע ולהרע לך , והם נושאים בשמחה את הכאב שלך , ולך קשה לראות את זה , אבל מרוב החמלה והרכות שיש בך , הכל יעבור בקרוב מאוד ויהיו לך חיים טובים ומאושרים , ותזכי לשמוע רק בשורות טובות אמן .

תשובה לאוסנת
בעוונותנו בשביל הנאה ריגעית , או נקמה כמה אנחנו גורמים צרות לילדנו , את כרגע בבעיה קשה , כי הילדה שתלדי היא תהיה ממזרה , ואסור לך לעשות הפלה , כי אין לנו רשות לרצוח שום נשמה (כך כותב מר"ן בשולחן ערון "אבן עזרא") והילדה הזאת כאשר תגדל אסור לה להתחתן עם שום יהודי רגיל אלא רק עם ממזר או עם גוי שהתגייר . ואני לא מבין מדוע אתם לא מתגרשים ותחיי את החיים שלך לבד והוא לבד למה להמשיך בצורה כזאת ולגרום עוד עוונות ועוד צרות , ואם את יכולה להגיד לפרוד שלך שאם הוא לא רוצה להתגרש אז כל פעם שאת הולכת עם מישהו אחר אז הוא תופר לעצמו את הגהינום . כי הוא שותף בעברה שהוא לא משחרר אותך בגט .

תשובה לסער טל
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך , שאמא שלך אוהבת אותך מאוד אהבת אמת , אחותך הקטנה קצת מקנה באהבה שאתה מקבל , אתה צריך יותר להקשיב לאחותך כדי שהיא תפסיק לקנא בך , והחיים שלך יהיו יפים כמו הוואי , והכל יהיה לך שקוף וברור כמו הזכוכית , המים הם עליה בדרך התורה והצלחה במצוות , והפיצוצים הם הסטירות שאתה נותן ליצר הרע , והמים (אין מים אלא תורה) מעלים אותך לדרך ההצלחה , וכל הקשיים עוברים תחת רגליך , וכך אתה תמיד מוצא חוף מבטחים בכל אשר אתה תפנה .

תשובה לשרית
מצד הדין אין חיוב להתקלח לא לפני ולא אחרי , יש עניין רק כאשר יוצאים מבית העלמין ליטול ידיים 3 פעמים לסרוגין (כמו אחרי בית הכסא) אבל אם את בכל זאת רוצה להתקלח אז בודאי שעדיף אחרי כי את יוצאת ממקום טומאה והנקיון צריך להעשות אחרי .

תשובה לנויה
אל תתרגשי מיזה יש הרבה עדות לצערנו מחוסר ידיעה של הלכה עושים הרבה שטויות של אמונות טפלות , וחושבים שהם עושים כהלכה , ועל זה אמר הרש"ש שכל מי שעושה מעשה של אמונות טפלות כעושה מעשה גויים , אנחנו ישראל מעל המזל ולא מתייחסים לאמונות טפלות .

תשובה לשיפרה
חלילה וחס לעשות הפלה , ממלא הילד נשאר יהודי לכל דבר וזה לא משנה מי האבא , אבל היא כן צריכה לעשות תשובה על זה שהיא הייתה עם גוי , ולקבל עליה החלטה שלא לחזור על טעות כזאת , ולעשות וידוי .

תשובה לויקי
ודאי שמותר לבת להיות בהלווית אביה , על אף שהיא בהריון , רק כאשר מלווים את הנפטר לקבר שלא תלך עימהם , אלא תשאר במקום ההספד .

תשובה לטל
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת צריכה לעשות יותר השתדלות כדי למצוא את החצי השני שלך , ולא לחקות שהוא יגיע לך על מגש של כסף , את תעשי את חלקך ובורא עולם יזכה אותך מהרה לחופה אמן .

תשובה לויקטור
מצד הדין אסור לאחר אזכרה אבל מותר להקדים אותה , בגלל אילוצים .

תשובה לאיציק בנימין
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאתה לא צריך לעשות מלחמות בחיים בשביל עבודה , או כל דבר אחר , כי בורא עולם שומר עליך ורוצה לתת לך דבר טוב , רק אתה צריך להפסיק להלחם ולתת לדברים לזרום כי בסוף אתה תנצח , כי השם איתך .

תשובה לשירה
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת צריכה לעשות השתדלות גדולה כדי למצוא את זיווגך , ותיזכי לבחור שיעשה אותך מאושרת ועשירה , בשמחת חיים והרבה ילדים , החלום השני : בא לרמוז לך ,שכדי לשכוח את הבחור הראשון , את צריכה לעשות השתדלות גדולה למצוא בחור ורק כך לא יהיה לך זמן לחשוב עליו , בשביל למצוא את הזיווג שלך , תנסי לעשות כל שבוע לכבוד שבת לחם מ1.66 ק"ג או 2 ק"ג קמח כדי לעשות הפרשת חלה , ותתרמי את הלחם לעניים או נזקקים , ובזכות זה תמצאי מהר מאוד את זיווגך ,ותיזכי להיות מאושרת ושמחה בביתך שלך .

תשובה לשירן
חלום טוב חלום שלום : אם את רווקה , תזכי בקרוב למצוא את זיווגך ולהקים בית נאמן בישראל , ותזכי להביא ילדים בריאים בשנה הראשונה לחופתך , ואם את נשואה אז תזכי להביא ילדים בקרוב ולפרנסה בשפע אמן .

תשובה למרים
הסגולה הכי טובה היא את אישתו , שתשחקי לו על המצפון בנושא ההריון , תגידי לו תמתין לפחות עד שאני ילד , ואחרי הלידה תגידי לו , מי מעביר ילד בזמן מזג אויר כזה , ואני צריכה להיות קרובה לטיפת חלב לבדיקות אחרי הלידה לתינוק , ועל זה הדרך תנסי למשוך את הזמן עד שהוא יתייאש מהנושא , כי לך יש את הכח לסובב את בעלך כפי שאת רוצה , וכמובן הכל בדרך חוכמה . ואני מאחל לך הצלחה . ואם הוא ימשיך להתעקש , אז במקרה הכי גרוע , תגידי לו כמעין איום , (כמובן רק בשביל להוריד אותו מהעץ הגבוה שלו) , תקשיב זה או אני או המעבר , כי לך לא מתאים המעבר והריחוק מהמשפחה ובטח לא בזמן שאת צריכה ללדת , ושאת צריכה את עזרת המשפחה . והשם הטוב יהיה בעזרך .

תשובה לתהל
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך , שאת צריכה להתחתן מהר ולא להמשיך במצב ולהגיע לעוונות , ותזכי מהר להביא ילדים לעולם אמן .

תשובה לליאור
מאיזה סיבה חשבת שיהיה אסור לעשות מפקד אוכלוסין , זה לא שמעבירים מדע של הציבור לעולם אלא , נותנים לנו לדעת בזמן אמת את כמות האנשים ורמת המחיה ובכלל החברה של עיר או עיירה או כל מקום אחר בארץ ואין בזה שום בעיה הלכתית לאסור את זה .

תשובה לסיגל אבני
השאלה היא למה האישה לא מסכימה , האם מצד שהיא חושדת בבעלה , או שמה קשה לה בלעדיו , אם הבעל יוצא מחוץ לעיר למצוא עבודה ושב בכל יום לבית אז למה לא , כי היום גם כך הפרנסה קשה לרוב האנשים , ואם אדם יכול להרוויח את לחמו אז מוטב שיעבוד אפילו רחוק מהבית והעיקר שיוכל לחיות בכבוד , ולא בדוחק . או שיצתרך חלילה לבריות .

תשובה לתמרה
ראשית זו פעם ראשונה שאני רואה את שמך ואת שאלתך ,
חלום טוב חלום שלום : ידוע שערבי בחלום זה מלאך , יש מלאך צמוד אלייך ששומר עלייך , אבל הוא גם רומז לך על צניעות ושאל תראי את מה שאחרים אינם צריכים לראות , אלא תשאירי את זה בסוד רק לאחד שתיזכי לו משורש נשמתך , והכוס הזכוכית שנשברת מעידה על זה שתיזכי לחתן טוב , רק הכל תלוי בך , בצניעות שלך . 


תשובה לתהל
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לאמא שלך שהיא צריכה להוסיף בשמירת השבת כדי לכבס ולהעלות את גיסתך עליה השלום במעלות השמים , ע"י שמירת השבת כהילכתה .

תשובה למלי
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לך , שאת עומדת בכמה התלבטויות בחיים , ואת עדיין לא יודעת האם לזרוק אותם או להתקע בתוכם , ואת זכוכה ליועץ , שיתן לך הדרכה , לאיזה כיוון ללכת , כדי להשתחרר מהמטלות שעלייך , כי את מנסה לקחת על עצמיך עול כבד , ואת לא מצליחה להשתחרר לצורך עצמך , וזה מעכב לך הרבה דברים בחיים , זוגיות פרנסה והצלחה , את חייבת לקבל על עצמך החלטה לכאן או לכאן , כי אחרת את תמצאי את עצמך בשום מקום בסוף . והכלב זה סימן לחברות קרובה בקרוב כאשר תחליטי מה את עושה .

תשובה לרחלי
מצד הדין אין חיוב להיות באזכרה , היא יכולה להדליק לע"נ נר בבית , ולקרוא איזה פרק תהילים , והיא יכולה לעלות לפני כיפור לקברה .

תשובה לאתי דיין
האם יש להם רב שמקדש אותם , כי מצד הדין שום רבנות לא תקדש אותם , או יכול להיות שהם זייפו מסמכים ושקרו את הרבנות , את צריכה לבדוק אם יש באפשרותך ברבנות של המקום האם הם התירו לזוג להתחתן כי הם עוברים על איסור תורה , "לא ישא כהן זונה גרושה וחללה" אם יש באפשרותך להתחמק ע"י איזו סיבה עדיף שלא להיות במסיבה כזאת שהיא עוברת על איסור תורה ועוד להנות ממנה .

תשובה לחלום של החבר
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לחבר שלך שאם הוא יהודי , שיְעַבְרֶת את שמו לשם עיברי מקורי , ואז כל הדרכים יפתחו לו

תשובה לאיילת
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאבא שלך שהיה קשור אלייך בחיים רוצה שתקראי לבנך על שמו , אבל כאשר את מכוונת את שמו אם יש גם צדיק בשמו אז תכווני על שם הצדיק , כדי שחלילה אם הוא נפטר מיסורים שלא יהיה לבן שיוולד לך , לכן תכווני את שמו על הצדיק , וזה יעשה נחת רוח לאביך ז"ל .

תשובה לאיציק
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שהשנה החדשה אתה תצליח לעלות ולהתעלות בדרים שאתה מנסה וללא עזרה של אף אחד אלא רק ע"י תפילה ועזרת בורא עולם אתה תתפס ותצליח בכל דרכיך .

תשובה לחסוי
חלום טוב חלום שלום : תספר לחבר שלך אתת החלום ותגיד לו שישים מהר פדיון חלום 18 ש"ח ויגיד הרי זה צדקה לפדיון חלום , ויקבל עליו איזה מצווה אפילו קטנה , כי זה אחד משלושה דברים שמר"ן כתב שצריך להתענות על חלומות אלו , אבל בגלל חולשת הדורות אנחנו פודים את החלום ע"י נתינת צדקה .

תשובה לחסוי
שלח לי במייל את הסיפור של הבעיה , אם אוכל לעזור אשמח ואם לא , לפי הסיפור אוכל לראות למי להפנות אותך .

תשובה לדניאל
כל אלו שאמרו 40 יום רצוף יצאו ידי חובת החיוב שלהם , ואלו שהחסירו צריכים לחזור 40 יום נוספים ללא הפסקה , כי כל העניין של ה 40 יום חייב להיות רצוף בלא הפסקה ואי אפשר לעשות השלמות , ולומדים ממשה רבנו שלאחר 40 יום בהר סיני שעלה להתפלל על עם ישראל ענה לו בורא עולם "סלחתי כדבריך"

תשובה לליתי
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שבקרוב תיזכי לבת שתלבש עגילים וזהב , והפרנסה תבוא בקרוב ויגמרו כל הבעיות , ותיזכו לראות בביתם רק אושר ושמחה אמן .

תשובה לתהל
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך , שהחבר שלך הוא נאמן כמו שהכלב הוא הידיד הנאמן של האדם , והוא מכוסה באהבתך , והחיפוש שלך אליו הוא הדרך שאת מחפשת להגיד לו שאת רוצה להתחתן כבר איתו , והוא מתחמק כי הוא לא מרגיש עדיין בשל , אבל תמשיכי ללחוץ עליו בסוף הוא ירצה .

תשובה לחן
חלום טוב חלום שלום : החלום מראה על הדרך והלב הטוב שיש לך , ערבים בחלום זה מלאכים ששומרים עליך , והטלית , היא שאתה נכנס לראש השנה עם מעשים טובים , תמשיך להתעלות במעלות התורה .

תשובה לרחלי
חלום טוב חלום שלום : ערבים בחלום זה מלאכים , המלאכים באים להזהיר אותכם , שלא תעשו טעויות לפני חתונה , ושהם שומרים עליכם , והשמירה שלך עליו , היא מתוך שאת רוצה אותו , ולכן אל תמשכו הרבה את החבל ותתחתנו מהר , כדי שהמלאכים יברכו אתכם בברכת הצלחה . 

תשובה למירב
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת מדברת הרבה על אחרים , ואת צריכה להפסיק לדבר לשון הרע , אלא תדברי רק טוב על ישראל
 

תשובה לתהל
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך , כדי לעלות למעלה , צריך להסתכל גם על הקטנים ולא להתעלם מהם , כי בזכות הקטנים אנחנו עולים למעלה , תחזיקי חזק בתורה ובמצוות ותיזכי לפרנסה טובה בקרוב . 

תשובה לתמרה
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שיש מלאך שמשגיח עלייך ורצה שתסירי מעלייך את הדברים הלא טובים שאת עושה , ואז כל היסורים והעיקובים ירדו ותראי בשורות טובות אמן ,
לגבי הזיווג אם את מסתדרת ויכולה להבליג על החסרונות של בין זוגך , אז הזיווג טוב אבל אם ישנם דברים שקשה לך איתם ואת לא יכולה לוותר , אז חבל מלחתחילה על הקשר , כי בין בני זוג חייב להיות ויתורים .  

תשובה לסמדר
חלום טוב חלום שלום : אם את נשואה אז תיזכי בקרוב להריון וללידה קלה , ואם את רווקה , אז תזכי למצוא מישהו בקרוב שאיתו יהיה לך קל בחיים והוא יעשה אותך מאושרת מאוד.  

תשובה לתהל
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שיש לך מלאך שצמוד ומברך אותך בכל מעשה ידייך , והוא ישפיע עלייך שפע של ברכה והצלחה בכל אשר תפני . 

תשובה ליורם
הנמלים לא אומרות כלום במקרה זה , ומותר לך לרסס את המקום .

תשובה למורן
 חלום טוב חלום שלום : החלום רומז שיש לך לב טוב , ואת אוהבת לתת צדקות ולעזור , תמשיכי לעשות מצוות ובקרוב , תזכי לפרנסה ממקום אחר בשפע .

תשובה לאביב
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך , שאחותך כואב לה שאתה לא מקיים מצוות באופן קבוע , והיא יושבת ברצפה כי קשה עם זה , והיא ואחיך מתפללים עליך שתתחזק יותר בתורה , ותזכה לאריכות ימים ושנים אמן .

תשובה ל
ראשית המקום ינחמכם בין שאר אבלי ציון וירושלים : אם את אשה נשואה אז מותר לך להתגלח ולהסתפר ולצבוע שיער מיד אחרי השבעה , כי אמרו חכמים שלא תתגנה אשה על בעלה , אבל לרווקה אסור עד אחרי ה 30 כי אין לה על מי להתגנות .

תשובה ל
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לך שבורא עולם רוצה לתת לך משהו יותר טוב מעכשיו , ויש לך מלאך שמלווה אותך , ואת תרווחי מכל השינויים האלו שלפעמים בהתחלה נראים כמפחידים אבל בסוף מתברר שהם יותר טובים , תקראי בכל יום תהילים של אותו יום , (הכוונה יש תהילים מחולק בכל יום ספר) והשם יהיה בעזרך לבשורות טובות אמן .

תשובה לרויטל
המינהג הזה או דומים לו באים מכל מיני עדות שבגלל שקרה להם משהו בגלל הסיבה הזאת הפכו את זה לאיסור על עצמם , אבל מצד הדין אין שום איסור בהוצאת אוכל מבית האבל .

תשובה למלי 11 
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאם את רוצה את הזיווג שלך מהר , אל תסתכלי יותר מדי גבוה , אלא תתפשרי קצת על החצוניות ושיהיו לו מידות טובות שזה העיקר , כי החיצוניות פחות חשובה בזוגיות , את צריכה בעל שיכבד ויעניק לך רק טוב בחיים , ולא שהוא יראה טוב בחיים ויעשה לך חיים חלילה שחורים , וכל השאר מסביב כבר מדגמד כאשר אוהבים הגבר שלך הוא יהיה בענייך הכי יפה בעולם . 

תשובה לאיציק
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך ולאח שלך , שאתם הורסים לעצמכם את הפרנסה במו ידיכם , תשנו את התנהגות החיים ותרבו המצוות ומעשים טובים , והפרנסה שלכם תעוף ותפרח עליכם ברווח אמן . 

תשובה למאמינה
הייתי שמח אם תצרי עימי קשר דרך המייל , ושם אני יענה לך תשובה : yigal_b100@walla.com            תודה לגבי שאלתך

תשובה למירב אפרגן
אני לא יכול להגיד לך מה יהיה איתך מבחינה כלכלית , כי אני לא נביא , אבל אני יכול לתת לך עצות שבעזרת השם אני תפילה שיעזרו לכם לחיות בכבוד , ראשית לגבי בעלך , זה טוב מאוד שיצא לעבוד כי כתוב "נפש בריאה בגוף בריא" אדם צריך לעבוד כי זה בריא לגוף וגם לנפש שלו , אדם מובטל נכנס לדיכאונות ושיעמום , והשיעמום מביא לידי בטלה . לגבי העסק שלך כל עוד את לא מפסידה בו , אין טעם לסגור , אבל אני הייתי מציע לכם להוסיף עוד בשמירת השבת , זה אומר שיעור תורה בשבת לבעל , את תקראי תהילים , ואל תכניסו לבית עיתונים  , כי כתוב "לקראת שבת לכו ונלכה כי היא מקור הברכה" אדם שמשקיע ומוסיף קדושה בשבת השבת נותנת לו ברכה לכל שאר ימות השבוע . ואני תפילה שבורא עולם יתן לכם המון הצלחה וברכה עד בלי די .

תשובה לתהל
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז שבעזרת השם את תתעברי מהר אחרי החתונה שתהיה בקרוב אמן , ואחותך תבכה מרוב שמחה , והיא תזכה לפרנסה טובה בקרוב , וגם שתעשר ותזכה להתעשר .

תשובה למלי11
חלום טוב חלום שלום : כתוב חייב אדם בכבוד הוריו ובמותם יותר בחייהם , אמך עליה השלום רוצה שתתחזקי בדת , ותעשי עוד מצוות לע"נ ותרבי במצוות , ותקדישי שיעורים לע"נ ואם יש לך אח , שילמד שיעורי תורה לע"נ וזה הדבר שהכי יועיל ויעזור לה בשמיים . וזו העזרה שהיא צריכה ממך .

תשובה למלי 
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז שלאחיך יש מלאכים ששומרים עליו , ואפילו שיש כמה דלתות שנסגרו לו בחיים , הם יפתחו לו אותם , בזכות המצוות שלו , וגם שימשיך לעשות , ובקרוב יפתחו לו כמה הצעות טובות ואת תראי אותו מאושר , ותשאלי אותו מאיפה ? איך כמה למה , מרוב שמחה שהוא יצליח אמן .

תשובה לתהל
חלום טוב חלום שלום : ידוע שהשממית (סוג של לטאה) היא ברכה בבית , ואת צריכה שלא לגרש אותם מהבית , כי הם מביאים לך ברכה , ובזכות זה יפתחו לך כל השערים להצלחה אמן .

תשובה לליאת
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך , שהדודה שלך וסבא שלך , שומרים עלייך מלמעלה , ועוזרים לך להצלחת העסק של הצפורניים , אבל הם רוצים שתנקי את הבנות ע"י שיבואו עם קצת צניעות , ותסבירי להם את החשיבות שלפני המקווה , שהם חייבות לעשות לק או מילוי שיהיה שלם ולא סדוק , כי אז יש בעיה עם הטבילה שלהן , וגם שבנך השם ישמור אותו , שלא יראה יותר בדי בנות לא צנועות בבית , כי זה יפגע בו בעניים מרוב ראיות לא טובות חלילה , ואז יש להם מתנה טובה בשבילך , והיא נעלמת ונקתעת כי היא מחקה לראות עשיה ממך , כדי לתת לך את המתנה . ואז גם כל הבעיות יוקלו לך כמו כאב השניים שנעלם .
וטוב שתתני גם פדיון חלום לצדקה , סכום של 18 ש"ח כמניין ח"י , כי כאשר חולמים על שניים אז מר"ן הבית יוסף כתב שצריך לתת פדיון חלום .


תשובה למ
 
צריך לראות מה המרכיבים שהוא מכיל , אם הוא מכיל קמח חיטה (והוא העיקר), אז ברכתו מזונות , אבל אם הוא מכיל , קמח תירס , או דברים אחרים אז ברכתו שהכל ,

תשובה לקלוד 
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז שיש לילדים שלך חברים לא כל כך טובים שאתה צריך להרחיק אותם עוד לפני שהתפתחו להיות יותר גדולים והבעיות יהיו יותר גדולות , ותשמור עליו בסביבה נקיה .

תשובה למלי 
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שבקרוב הכל ילך לך חלק כמו השמן , ואת תתקדמי בעיגולים קטנים ולא מהר מדי , ותמיד תצליחי בכל אשר תפני .

תשובה למשה 
אפשר לעשות את זה כבר בימים האלו , בלי מוזיקה  ע"י כלי שיר , לעשות סעודת מצווה , ולהגיד בה כמה דברי תורה , או שאם תרצו לעשות עם שירים ע"י כלי שיר , אז תדחו את זה עד אחרי ט' באב .

תשובה למלי 11 
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לך שבקרוב בורא עולם ימצא לך את הזיווג שלך משורש נשמתך , רק את צריכה לעשות השתדלות ולא לברור ולחפש מגרעות בבן זוג אלא לראות את היופי הפנימי שבו , והחלום השני זה אומר שבקרוב את תקבלי טלפון של בחור ותתקשרי אליו ובעזרת השם יתברך תזכה להיות בשמחה אמתית אמן .
 
תשובה לתהל שושנה
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת לא צריכה לרוץ מהר מדי בשביל לרצות את הבוסים שלך ואז לפעמים זה פוגע בסובבים אותך אפילו שלא מתוך כוונה , ולפעמים זה גורם להם להתרחק , כדי לא להפגע .
לגבי הניתוח , מה שצריך לעשות תעשי , ורק הרבה תפילות יומם ולילה לבורא עולם תדברי איתו שאת לא רוצה לאבד את הדבר היקר והחשוב לך ותדליקי במשך 40 יום נר לרבי מאיר בעל הנס ותגידי עם ההדלקה "אלהא דמאיר ענני" שלוש פעמים בכל פעם וגם תקראי את פרק התהילים הזה ואני תפילה שבורא עולם ישלח לך רפואה שלמה ולא תצתרכי לעבור את היסורים האלו אמן .  
שיר למעלות:
אשא עיני אל-ההרים, מאין יבא עזרי.
עזרי, מעם ה', עושה שמים וארץ.
אל יתן למוט רגלך; אל ינום שומרך.
הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל.
ה' שומרך ה' צלך על-יד ימינך.
יומם השמש לא יככה וירח בלילה.
ה' ישמרך מכל-רע ישמור את-נפשך.
ה' ישמור צאתך ובואך מעתה ועד עולם.


תשובה לאיציק
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לאמא שלך שתחיה , שהיא לבנה ממצוות אצל בורא עולם , ושאביה ע"ה שומר עליה כנהג צמוד ומגן עליה מלמעלה , והגשם מראה על הזכויות שיש לה , והוא רומז לה שלא תהיה מודאגת מכלום ושתמשיך לעשות חסדים ומצוות  .

תשובה לדליה 
לא טוב בימים אלו לשפץ את הדירה , בגלל שימים אלו ימים קשים לישראל , והם ימים של פורענות , לכן לא מברכים שהחיינו על בגד חדש , אלא לובשים אותו לכבוד שבת קודש ואז מותר לברך עליו שהחיינו . וגם לא עושים שמחות , אלא התירו רק לחתן שעדיין לא קיים מצוות פריה ורביה , אבל בכללית לא טוב לעשות דברים שמשמחים את ליבו של האדם יתר על המידה .

תשובה למור 
אשרייך שאת מתעוררת עם פסוק כזה , כי אדם שמתעורר עם דברי תורה בפיף , זה מראה עד כמה נשמתו גבוה , זה בא לרמוז לך , שאת עומדת להתעלות בתורה , וגם את תתקדמי בעבודה , או שיהיה לך איזה שהוא קידום בחיים .

תשובה לגבי
אם אפשר לפנות אליי דרך המייל כי אני צריך לשאול שאלות מסויימות yigal_b100@walla.com


תשובה לשושנה תהל 
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שבקרוב תיזכי להכיר משהו , שיעשה אותך מאושרת וכל הדמעות שהורדת על אי מציאת הזיווג , יביאו לך אושר גדול בעזרת השם יתברך .

תשובה ל.................
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לכם שאתם צריכים לבדוק את המעשים במצוות שאדם דש בעקביו , והכוונה במצוות שאנחנו חושבים שהם לא משהוא אם נעבור עליהם , אבל בסך הכל טוב לה מהצוות האחרות שאתם עושים לע"נ .

תשובה לאורלי
 
אני ממש מצטער אבל אני לא מתעסק בהתאמות בין זוגות ולא בהתאמה לפי שמות , אבל אני יכול להגיד לך רק דבר שאמרו חכמים , אם את יכולה להסתדר עם הדברים שהוא חלש בהם , ואין לך בעיה להבליג עליהם , אז אתם מתאימים , אבל אם רבים על כל שטות אז חבל מלכתחילה ע הקשר הזה , ולגבי החלום , חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך  שתזכי להקים בית נאמן בישראל בקרוב אמן .
 


תשובה לתהל שושנה 
  השאלה היא בתור מה לעבוד במלון ? אם כזמרת חלילה וחס (כי קול באישה ערווה) את תגרמי להכשיל אחרים והעוון קשה , אם זה לעבוד במלון כחדרנית או בעבודה אחרת שאין לך בה מגע ישיר עם גברים אז תעשי ותצליחי , ולגבי העבודה עם הילדים , למה את לא מנסה לפנות לאחראית ולהגיד לה שתיתן לך תנאים , ואני גם מציע לך בזמן שאת מדליקה נרות שבת , תתפללי חזק מכל הלב לבורא עולם שימצא לך עבודה טובה עם תנאים טובים ושיהיה לך פרנסה בנקל , ובכלל כל מה שאת רוצה תבקשי בזמן הזה שלאחר הדלקת נרות שבת כי הוא זמן שמסוגל לניסים כי יש בו שעת רצון גדולה . ואני תפילה שבורא עולם ימלא את כל משאלות לבך לטובה אמן .
 

תשובה לתהל שושנה
 
חלום טוב חלום שלום : החלום בא להגיד לך שאת יורדת במידות הטובות שלך , בגלל חוסר ביטחון עצמי , ויש בך פחדים להכנס להתחלות חדשות , בגלל דברים כאלו ואחרים , כי לפעמים ישנם אנשים שמצבם הכלכלי עומד בגלל שלא התחתנו , מי יודע אולי כאשר תתחתנו (כי לא טוב היות האדם לבדו) המזל שלו יעלה בזכותך כמו שאמרו חכמים , "אין הברכה נמצאת בבתו של אדם אלא בשביל אשתו" כי אם חלילה תחקי שמצבו הכלכלי ישתנה יכול להיות שזה לא יקרה ואז אתם עוברים איסורים בגלל שאתם לא נשואים . אז עדיף מאוחר מאשר בכלל ואז תחול הברכה על ראשכם מהרה אמן .

תשובה לסיון
לא רק שמותר לו , אלא יש מצווה ללכת ללוויה ולא משנה מי הנפטר בין קרוב משפחה ובין אם לא משפחה
 כל יהודי באשר הוא מצווה ללוותו ביומו האחרון , כי זאת מצווה עוברת . 


תשובה לאיציק
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לך על מידה שאתה צריך לשבר אותה ממך ומהר , והיא מידת הכעס , אתה תמיד חושב שעושים לך בכוונה להכעיס אותך , אבל תעבוד על מידת האמונה שהכל מלמעלה , "כי אין אדם נוקף אצבע מלמטה אם לא מכריזין עליו מלמעלה" ואם תשבר חידה זו , אז תראה רק בשורות טובות ושמחות .

תשובה למלי 
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז שבעזרת השם בבית שלכם ישמע כל ששון וכל שמחה בקרוב , שהדלת מראה על חוזק הבית , ועל הביטחון של הבית , ועוד חדשה זה מראה רק בשורות טובות בביתכם אמן , והחלק השני של החלום מראה שגם תזכו לשפע של ברכה בביתכם , רק החלק החסר בא להזכיר לכם לא ללשכוח לעשר 10% מההכנסות והרווחים , לבתי כנסת , לתלמידי חכמים , או לכל גוף של תורה , כדי שתחול הברכה על הכסף , כי אמך עליה השלום , מתפללת חזק עליכם בשמים והתפילות שלה נשמעות , ובקרוב תשבעו רק בשורות טובות אמן .

תשובה למלי 
ראשית חלילה וחס לא התכוונתי להלחיץ אותך מבחינת הזמן , אלא התכוונתי שאת צריכה לעשות השתדלות עד לאן שיד אדם מגיעה , והכוונה , לפנות לשדכניות , או להרשם באתרים של דתיים למציאת החצי השני שלך , ולא התכוונתי שתקחי כל מה שבה ליד , אלא כמובן שצריך שיהיה בעל מידות טובות , אוהב את התורה ולומדה , וכמובן שיודע להעריך את החצי השני שלו ולכבדו .

תשובה לאופירה 
חלום טוב חלום שלום : החלום בה לרמוז לך שהביטחון שלך בבורא עולם חלש , כי אדם שמפחד זה מראה על חולשה בבטחון בבורא עולם , ובעלך לא מבין למה , כי הכל ממנו , ידוע שהבעל משפיע רוחנית על אישתו , וכאשר אין לבעל ביטחון חזק בבורא עולם הוא גורם לאישה שגם לא יהיה ביטחון חזק , לכן עליכם להתחזק בביטחון בבורא עולם ואתם בעזרתו יתברך , תראו רק טוב ובשורות טובות אמן .

תשובה למלי 
חלום טוב חלום שלום : החלום בה לרמוז לך , שאת מפספסת את הזיווג שלך , בגלל שאת מחפשת גבר מושלם , ולא משלים שלך , ולכן שאר כל מיני גברים שהכרת , נדחו על ידיך או על ידי עצמם , והחלום רומז לך שכדי להיות באושר אמתי , את צריכה למצוא מהר את החצי השני שלך , והכי חשוב הוא שיהיה עם מידות טובות , ולגבי השיר , זה גם רמז לשירים חילוניים שאת אוהבת ונמשכת אליהם , וידוע שכתב רבי שמעון בר יוחאי (כל השומע בחיצוניים אין לו חלק באלוקי ישראל) את צריכה להפחית מהשמיעה שלהם , ולאט לאט להפסיק אותם ולהחליפם בשירים חסדיים , וזה מעיד השפתון , שאת עדיין מבולבלת ולא החלטת מה את רוצה מעצמך , ולכן את צריכה לעצב את עצמך נפשית , ולהחליט החלטה נחרצת מה את רוצה לעשות עם עצמך , כי הזמן הוא לרעתך , וכדי שבורא עולם ישפיע עלייך את השפע הטוב שמחקה לך , את צריכה לחפש ברצינות את החצי השני שלך , כי אדם שהוא לבד הוא נחשב חצי גוף , ואישתו היא המשלימה שלו . והרדיו של הנהג בה לחזק את המהירות שאת צריכה לעשות למציאת החצי השני שלך  , ואני תפילה שזה יהיה עוד השנה מהרה אמן .

תשובה לאור יאן
צריך שלושה בני תורה , ולפחות שאחד מהם ידע את הנדר , כדי למצוא פתח לנדר להתירו , ורק אחר שמצאו פתח יש את הנוסח בסידורים כדי לאומרו . ולכן אמרו חכמים לעולם ירגיל אדם עצמו לומר בלי נדר וכך לא יכנס לספקות ובעיות .

תשובה למ. 
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת נמצאת קרוב לתורה אבל מפחדת להכנס אליה עד הסוף , אלא נהנת רק מהקרוב ועושה לך תחושה של דתיה , אבל ההנאה האמתית היא להיכנס לתוך הים למים ואין מים אלא תורה , ואת לא צריכה לעשות חשבון לחברה או לסובבים אותך מה הם יגידו . וזה הכרטיס כניסה האמתי לגן עדן .

תשובה למורן
הסגולה לבעלך היא פשוטה , תגידי לו אם אתה לא רוצה ילדים אז למה התחתנת , הייתה נשאר רווק , שהרי בורא עולם אמר לאדם הראשון , "פרו ורבו ומלאו את הארץ" ועוד אמרו חכמים "לא לתוהו בראה כי אם לשבת יצרה" , וידוע שחזקיה המלך שהיה צדיק גדול הדור, אמר לו הנביא , כי אין לו חלק לעולם הבא , בגלל שלא עסק בפריה ורביה .

תשובה לרפאל יעקב
המקור הוא בזוהר, אומרים חלק מהחכמים שרבי יונתן לא זכה לילדים , ובקש מבורא עולם , שהזכות שלו תהיה שכל מי שלא מצא את זיווגו , יבוא להתפלל על קברו , והוא יתפלל עליו לפני בורא עולם , ובורא עולם נתן לו את הזכות הזאת . 

תשובה לכרמלה
עמך הסליחה על האיחור של התשובה כי אתמול הייתי להבדיל בשמחה של הכנסת ספר תורה ולא הספקתי לענות על השאלות , אבל לגבי שאלתך , מותר לך ללכת לאזכרה , כי אין בזה שום שמחה . וזה רק סעודת מצווה .

תשובה לעדי
על אבל של אבא ואמא , 12 חודש אסור ללכת לשמחות , שאר האבלויות 30 יום אסור בשמחה .

תשובה לפלונית
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שמהשמים שומרים עלייך , ועושים לך ניסים גם מבלי שתרגישי בהם , רק שאת צריכה לעלות על הרכבת בכיוון הנכון , (הכוונה לכיון את המעשים שלך יותר לכיון בורא עולם) ואז את תיראי גם ניסים גלוים שיהיו לך . והחתולות זה יהיה לך סימן ברכה בקרוב , אם את רווקה תזכי למצוא את הזיווג בקרוב מאוד , ואם את נשואה תראי פרנסה בנקל בקרוב אמן .

תשובה לארז
אפשר להקדים את האזכרה ורק לא לאחר אותה ,  

תשובה למלי
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לכם , שאמכם עליה השלום , מנסה להשיג בזכות עצמה זכויות שיגנו עליה בעולם האמת , כי אתם לא עושים מספיק בשבילה , וגם היא מנסה לגרום לכם לשלום אך הקרע בניכם האחים לא עושה לה טוב למעלה , והאחות שלא הייתה בקשר , בתוך תוכה רוצה לחזור ולדבר איתכם , רק אתם תראו לה שאתם לא שונאים אותה , כי בתוך תוכה יש לה לב זהב , והיא מחקה לאיזה פתח להתקרב אליכם , ואתם קצת סוגרים אותו ע"י היא שמירת השבת , ועוד כל מיני דברים לא כל כך טובים שגם לא עושים נחת רוח טובה לאמכם עליה השלום , אתם צריכים לשנות את הדרך שלכם , לכיוון הבניין , ואין בניין אלא בניין בית המקדש שזו דרך התורה הקדושה . 

תשובה למזי
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לך שאת צריכה ללמוד מהזקנים מעשים טובים על מנת להתעלות בקדושה , שנאמר "מזקנים יתבונן" וגם את צריכה לעבוד על הדעות שלך ולהיות מסודרת בהן והחלטית לגבי הרצונות שלך , להחליט דבר וללכת איתו עד הסוף ולא לעזוב באמצע הדרך , ולא להסתקל מה אחרים עושים אלא מה את רוצה לעשות , וכך תצליחי בחיים .
החלום השני בא להגיד לך שכדי שתצליחי בכל דרכייך , תקפידי על נושא נטילת ידיים , עם נתלה , גם בבוקר וגם לאחר צרכים , 3 פעמים לסרוגין , וע"י זה הכל יהיה כחול כמו הים יתן לך רוגע , שלוה , והחיים יזרמו לך לטוב אמן .

תשובה ללימור
לפי דעת הרב עובדיה יוסף שליט"א (ע"פ מה שכתוב בגמרא בברכות), אסור לצאת לטיול בחוץ לארץ , כי אז אומרים חכמים זה לא שהאדם יוצא לטיול אלא כי הארץ מקיאה אותו , ואינה יכולה כביכול לסבול את מציאותו עליה 

תשובה למור
 
 
למור אין קשר בין שההפטרה מדברת על עקרה , לבין הקריאה , כי בזכות הקריאה , כמו שהקדוש ברוך הוא , יכול לפקוד עקרה , כל שכן אותך שאינך עקרה שהוא יכול לפקוד , ולכן זוהיא גדולתה של ההפטרה של ראש השנה שהיא סגולה להיפקד בבנים זכרים אמן , חכמים שואלים שאלה , מה בגלל שהקדוש ברוך הוא מתאווה לתפילתן של צדיקים הוא מביא עליהם יסורים , אלא עונים חכמים , שהקדוש ברוך מתאווה לתפילתם של צדיקים בגלל שע"י תפילתם נענים ונושעים גם הרבה יהודים אחרים .ולכן תקראי את ההפטרה ביום שישי לאחר הדלקת נרות שבת ואני תפילה שעוד החודש הזה תיזכי לזרע בר קימא מהרה אמן .

תשובה למור
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לך , שאת צריכה להדליק נר נשמה ביום שישי עם נרות השבת , ולקרוא  את ההפטרה של יום הראשון של ראש השנה , ובעזרת השם , תיזכי השנה לזרע בר קימא , והלטאות זה סימן לפרנסה טובה , והבדיקת שטן הבאה שלך תהיה חיובית בעזרתו יתברך .

תשובה לאיתי שרון
 
יש לך שתי אפשרויות 1) תחזור למוסכנית ותגיד לו אתה זוכר את שתי המקות שתיקנתה לי , האם אתה יכול לתמחר לי כל אחת לפי עלותה , ואז לחייב כל אחד מהפוגעים ברכבך , 2) אם אינך יודע אפה כל אחד מהם פגע , או שבעל המוסך כבר לא זוכר מה היה הנזק בכל מקום מהפגיעה , אז תיקח את המחיר הכללי של שתי הפגיעות ותחלק אותו לשתיים ושכל אחד מהפוגעים ישא את חלקו בנזק .

תשובה לרבקה
עדיין אתם יכולים לעשות חנוכת בית , כי כל העניין הוא שקירות ביתכם יספגו תורה , מה שצריך לעשות זה , לדאוג למניין (10גברים) לקרוא בספר "ברית עולם" את החלק ששייך לחנוכת הבית , ולעשות סעודת מצווה .ועדיף מאוחר מאשר בכלל . תזכו למצוות 

תשובה לשרון

חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לכם , כאשר תינוק נולד במהלך שנת האבל , זה אומר שהגזירה בביתכם נגמרה , אבל אביך ע"ה רומז לכם שינה בעיה בשלום בית שלכם בינכם לבין עצמכם , וכדי שהוא יבוא בחלום אתם צריכים לחפש את דרך המלך כדי להשכין שלום בבית וגם כדי לעשות לו נחת רוח . 


תשובה לגבי שינה
 אם אין אפשרות אחרת ורק הסלון הוא הברירה היחידה , אז מותר , אבל אם יש אפשרות הילדים ישנו בסלון וההורים ישנו בחדר עדיף , כי כאשר ירצו ההורים לקיים מצוות פריה ורביה , לא נאה שזה יהיה בסלון שחלילה אחד הילדים פתאום יתעורר ויראה חוסר צניעות בבית .

תשובה לפלונית
חלום טוב חלום שלום : החלום בה להגיד לך "לקראת שבת לכו ונלכה כי היא מקור הברכה" נחש זה פרנסה , את צריכה עוד להתחזק וללמוד ענייני שמירת שבת כהילכתה , והפרנסה שלך תהיה בנקל ומרובה , וגם בזכותה תהי שמורה מכל המזיקים שמנסים לפגוע בך , בין רוחניים בין גשמיים , וגם תיזכי במהרה לשמוע בשורות טובות .

תשובה למאירה
הייתם צריכים לעלות לפני חודש ניסן , ואם לא עליתם אז תעלו אחרי ראש חודש אייר .

תשובה לדורית
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת צריכה לא להשאר לבד ולחפש חתן , או לחזור לגרוש שלך , (במידה שלא התגרשתם בכעס) כדי שהוא ירצה לחזור (שזו מצווה בפני עצמה של מחזיר גרושתו) , ואם אין סיכוי שתחזרו אז תזדרזי לחפש חתן , כי לא טוב היות האדם לבדו

תשובה לאדם
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאתה קצת בירידה בדת בגלל האהבה , לכן אתם צריכים להזדרז ולהקים בית נאמן בישראל , כדי שלא תבואו לידי מכשלה חלילה , ואז תיזכו להגיע ביחד בהיתר להשגים גבוהים אפילו מעל לעננים .

תשובה לבת מלך
חלום טוב חלום שלום : החלום בא להגיד לך שאין הרבה זמן לביאת משיח צדק , וצריך יותר להתחזק ולהתקרב לבורא עולם , ושאת צריכה לא להיות באותה שיגרה של הדת , אלא תמיד להתחזק ולהתקדם , ואז תזקי להתכסות בקדושת המלך , ולהקיא את כל הטומאה שמנסה להכשילך בכל רגע ורגע , ותזכי לראות בביאת המשיח אמן . חג שמח וכשר .

תשובה לצבי
אסור ללכת לבתי עלמין בחול המועד פסח ובחול המועד סוכות , ובכל הזמנים שאין אומרים בהם תחנון , מפני שהם ימים טובים לישראל , (ילקות יוסף חלק ז' וגם בהלכות חול המועד) וזה לא מנהג , אלא הלכה , ומותר ללכת לקברי צדיקים , כי קבר אחד אינו נחשב כבית עלמין שקבורים שם הרבה , וכן אסור ללכת לקברי צדיקים שנמצאים בבית עלמין עם המון קברים כגון : האר"י וכו'

תשובה לננננננננ
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לך שיש לך איזה דבר מסויים שאת עושה אותו בשבת והוא דבר אסור , שאת אינך יודעת שהוא אסור וחושבת שזה בסדר לעשות אותו , ומהשמיים רומזים לך , שאם תשמרי את השבת כהוגן , אז כל הצרות שלך , יעופו לקיר , (והדם שהוא דינים) , ירדו ממך כל הדינים , וכמו שכותב הרמב"ן , "גם אם אדם ישב בביתו כל השבת מובטח לו שהוא חוטא בשבת " אם לא ילמד את כל הלכות שבת , כגון בורר , מלבן , וכו' ל"ט אבות מלאכה ולכל אב מלאכה יש ל"ט תולדות .

תשובה לחולמת
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך , שיהיה לך בקרוב זיווג טוב , ויהיה לך פרנסה בשפע , ולא יחסר לך מזון לעולם , גם בעולם הזה וגם בעולם הבא , (הכוונה מזון רוחני) שזה תורה ומצוות אמן .

תשובה לציון
לא שמעתי על דבר כזה שאסור לגדל תוכי בבית , למי שרוצה להכנס להריון , ואני מכיר כמה חברים שמגדלים תוכים בביתם , וברוך השם יש להם כמה ילדים , שהרי מפתח הילודה נמצא אצל בורא עולם , ולא אצל כל מיני ממציאי שמועות , או אמונות תפלות .

תשובה ל********
חלום טוב חלום שלום : החלום בה להגיד לך , שיצר הרע מחפש אותך , כי את בורחת לו , ע"י שאת עושה מצוות ,כי בכל מצווה את קוטעת לו את הידיים והרגליים שלו ,   ולכן הוא מסתקל עלייך , ורוצה לתפוס אותך לעבירות , את צריכה להמשיך לעשות מצוות , ולצעוק לכל הקרובים אלייך , לא להתפתות ליצר הרע , כי הוא רוצה לשגע אותם , והשרותים זה המקום שהיצר של הטומאה נמצא שם , וכולו שוטט דם מיזה שאת לא עושה את רצונו , המשיכי והצליחי לנצחו תמיד אמן .

תשובה לחזי
אמרו חכמים בגמרא כל המסתכל בציפורן קטנה ברגל של אישה (אשת איש) להנאה לא במהרה ינקה מדינה של גהינום , וכל שכן מי שבה על אשת איש שעליו אמרו חכמים "טוב שתתהפך שלייתו על פניו ולא בה לעולם" וגם אמרו חז"ל שבעולם האמת קשורה אליו ככלב לרגלו כדי שיראו כולם את העבירה שעשה . ובודאי שחייב סקילה , אסור לאדם להתקרב או להרהר אחר אשת איש .

תשובה לשרה
ראשית המקום ינחמכם בין שאר אבלי ציון וירושלים , מותר לאישה בהריון לעלות ללוות נפטר וגם זו מצווה .

תשובה לסופי
חלום טוב חלום שלום : ידוע שערבים בחלום זה מלאכים , החלום רומז לך שהנשמה שלך מאוהבת בתורה ובמצוות ואת רק צריכה יותר לרדוף אחריהם , כדי לעשות את רצון נשמתך , ולהתדבק בתורה הקדושה .

תשובה לגלית
ראשית המקום ינחמכם : בודאי שהנשמה יודעת מי בה אליה , רק שאדם שלא היה שלושים יום בבית העלמין , צריך לברך ברכה שבדרך כלל מודפסת בכניסה לבית העלמין . בכל פעם שאדם מדליק נר לנפטר בתוך השנה , מהשמיים אומרים לו לך לקיברך באו לבקר אותך , לכן לא טוב לעלות הרבה לבית העלמין , כי לפעמים זה גם מפריע למנוחת אותה נשמה . עדיף לקרוא תהילים בבית לע"נ וגם להדליק נר , ורק ביום הפטירה (היורציית) של הנפטר עולים שוב לבית העלמין .

תשובה לגילה כהן
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שבעזרת השם יהיה פרנסה בשפע שתיהיה מפוזרת לך מכל מקום אמן .

תשובה לגלעדית
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שיש לך איזה דבר שאת עושה ואת לחוצה ממנו , כי את לא בטוחה או לא שלמה איתו , כדי שתרדי מאותו דבר , ותחפשי דרך אחרת ובה תצליחי אמן . 

תשובה להדרה
חלום טוב חלום שלום : ידוע שערבים בחלום זה מלאכים , רצו כמה מלאכים רעים להזיק לך , ובה מלאך טוב ושמר עלייך מהם , ואמר לך תעשי תשובה והכל יהיה בסדר .

תשובה ללירון
חלום טוב חלום שלום : החלום אומר שבקרוב החבר שלך יזכה לחופה , (ואם הוא נשואי אז יזכה לשמחה בביתו)  , והסבא מאשר לו שהוא מתפלל עליו מלמעלה כדי שיזכה לחיים טובים , וההורים שלך ושלו יהיו מאושרים בשבילו .

תשובה לגילה
חלום טוב חלום שלום : החלום אומר שבעזרת השם , הפרנסה שלך תיהיה מצויה לך בכל מקום . 

תשובה ליצחק צוקר
הרב עובדיה כותב בחזון עובדיה חלק שבת , אם העיקר של האוכל יבש ואפילו שיש בו מעט רוטב , והעיקר שהוא רוצה לאכול הוא יבש , מותר לחממו על הפלטה בשבת , כגון דוגמא שהוא מביא , לגבי דגים שיש בהם מעט רוטב שיהיה מותר לחממם , כי העיקר הוא יבש .

תשובה לשרונה
חלום טוב חלום שלום : החלום בה לרמוז לך שאם את חלילה לא רוצה עוד הפלה , אז תשמרי על הדם טהרת המשפחה , וכמובן קבלי עלייך איזו שהיא מצווה שתוכלי לעמוד בה , ואז בורא עולם יראה שאת עושה בשבילו דבר קטן והוא ישמור לך על הדבר הגדול שבישבילך . ואני תפילה שתיזכי ללידה קלה כתרנגולת ללא צער , ושהולד יהיה בריא ושלם ושלא יהונה לו ולא לבאים אחריו שום צער אמן .

תשובה לליאורה

לגבי מנהג החלאקה, הוא מנהג יפה, אבל אין חיוב לנהוג בו, ומותר לספר את הילד לפני גיל שלוש. כמובן יש לדאוג שהדבר לא יסב לילד נזק מצד הסביבה בה הוא חי.
בחוץ לארץ, נוהגים הספרדים בהרבה מקומות שמספרים את הילדים לפני גיל שלוש, ואינם נוהגים כלל במנהג זה.
אין חיוב להשאיר פיאות מאחרי האזניים, וגם בזה נכון לנהוג לפי הסביבה בה מתחנך הילד, שלא יהיה שונה מחבריו
.


תשובה לאושרי
התשובה היא בדיוק כמו שאמרת , שבודאי אסור לכתוב את התורה שבעל פה , אלא כל מה שאנו רואים כתוב היום אלו דברים שנכתבו ע"י רבנו הקדוש , וכל הספרים שנכתבים היום מנסים לפרש או להבין מה הייתה כוונתו של רבנו הקדוש , כי גם מה שרבנו הקדוש כתב , זה רק תמצית מתוך כל משנה ומשנה ,ולכן מאחר ורבי יהודה הנשיא כתב את המשניות , אז מותר לנו להעתיק אותם ולפרש עליהם לפי הבנתנו , וכמובן שגם הפרוש שלנו , הוא רק נסיון להבין את עומק דברי רבנו הקדוש .

תשובה לסיוון
 מצד הדין אין איסור אלא רק חוששים לדעת המקובלים שאומרים שלא טוב שאשה נידה תכנס לבית העלמין בגלל שהמקום טמא והאשה בנידה גם טמאה וזה מוסיף טומאה על טומאה , אם אין צורך ממש בעניין הכניסה עדיף שלא תיכנס , ומי שעברה וניכנסה בלא ידיעה , אין בזה ממש , וביום טבילתה תתנקה מכל הטומאה .

תשובה לגלית
נכון שאומרים חכמים שחלומותיו של האדם באים מהרהורי ליבו , אבל אדם  שחלם על משהוא שהוא לא חשב עליו במשך היום , אז ודאי שיש מסר בחלום , כמו שהגמרא בברכות פרק תשיעי אומרת שחלומות הם אחד חלקי שישים מנבואה , וכמובן החלומות על אימך עליה השלום , באים להגיד לך שטוב לה למעלה בגן עדן , ולכן החלומות שלך עליה הם טובים , כי כאשר רע לנפטר למעלה אז הוא בה במסרים לחיים פה למטה לנסות לעזור לו . ויהי רצון שתמשיכו לעשות טוב לאמכם ותהיה נשמתה עדן אמן .  

תשובה לחלום על הדגים
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת אמורה לקבל ברכה בקרוב של פרנסה טובה , וגם ילדים אם את נשואה , ואם לא אז כאשר תתחתני בקרוב יהיו לך ילדים שדגים זה פריה ורביה , בפרנסה ובילדים אמן .

תשובה לחולמת
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת תתעלי ותעלי במדרגות התורה יותר מאחותך , שידוע משה רבנו ע"ה נמשל לשמש ואהרון ללבנה , ואת צריכה לנצל כל דקה וכל רגע ולא לפספס את ההזדמנות שנתנה לך מהשמיים .

תשובה למבולבלת
הנושא הוא מורכב וידוע דעת רוב הפוסקים בדורנו , שאוסרים לשמוע שירים של זמרים שמרקידים במעורב , כן דעת הרמב"ם ועוד הרבה פוסקים שאוסרים לשמוע מוזיקה כזו , כי יש בה משום מסייע בידי עובריי עברה , ומחזקם להמשיך להפיץ את חילול השם על ידם .

תשובה לקרן
לקרן המצב הוא לצערי קשה מאוד , האומנם את לא בעד הפלה , והאומנם את גם רוצה ילדים אחרים , רק שהבעיה כרגע שהילד שיש לך בבטן או ילדה ממזרים , והוא או היא לא יוכלו להתחתן נשואים  רגילים עם בת ישראל , רק עם גיור/ת או עם ממזר/ה , לפעמים בשביל הנאות רגעיות שלנו בחיים אנחנו פוגעים בילדים שלנו עם התוצאות לפני שחושבים , זה לא שאני אומר לך חלילה לעשות הפלה , כי עדיף אמרו חכמים , תלמיד חכם ממזר מעל כהן הדיוט , רק אני לא מבין למה הרבנות לא פוגעת בו , ע"י היא חידוש רשיון נהיגה , וכן עיקולים על הרכוש שלו .

תשובה לטל
צר לשמוע איך שיהודיות כשרות נופלות בפח של יצר הרע בכל מיני הבטחות של הערבים שיעשו אותה מלכה , אבל האמת במציאות שונה , כאשר היא נכנסת לכפר היא כבר הופכת להיות שפחה , אבל לשמחתנו שלא משנה מה יהודי/ה יעשו לעולם הם נשארים יהודים לכל דבר , כמובן התשובה היא חרטה על המעשה , קבלה לעתיד שלא לחזור על המעשה , ווידוי חטאתי וכ"ו , ואז משמים יראו את רצונה הטוב על החרטה ועל הרצון האמיתי לעזוב את החאט , ומשמים ימחלו לה .  

תשובה לחסוי
חלום טוב חלום שלום : החלום בא להגיד לך שאחיך יום לפני החתונה שלו , יקבל עליו מצווה והוא יזכה לחיים טובים וארוכים , כי ביום חופתו כל עוונותיו מתפוקקים (כמו שסוגרים דבר בתוך בקבוק) ובזכות המצווה שהוא  יקבל עליו עוונותיו ישארו בתוך הבקבוק ולא יצאו ומשם הוא מתחיל דף חדש עם הקמת בית קדוש בישראל , על דרכי הקדושה והטהרה אמן .

תשובה לגטו
אני יודע מאיפה שמעת שאסור לתת להם מתנה , אין הלכה כזאת , שאוסרת קבלת מתנה בגלל שמת מישהו כזה או אחר בבית אולי זו רק אמונה טפלה , ולנו כיהודים אסור להאמין באמונות טפלות .

תשובה ליוסף
ידוע מה שאמרו חכמים שכל הרואה את מקום הערווה כרואה את מקום הטורף (הגהינום) ועוד אמרו חז"ל שצריך אדם להיות עם אשתו בזמן תשמיש בקדושה כדי שיזקו להביא לעלום נשמות טהורות ע"י מחשבות טהורות , אבל כאשר מגיעים למצבים כאלו או אחרים , אז הראש עובד וחושב רק על הנאות העולם ולא על קיום המצווה , ואחר כך חלילה יוצאים ילדים חצופים , ובעלי מידות גרועות . 

תשובה למבוהלת
הנשיכה זה יצר הרע שמנסה לנגוס לך מהמצוות ולא לתת לך לעשות אותם בשלמות , והדולרים שעפים זה עברות העבר עפות ממך ע"י כיום המצוות והמסיבה של הגויים זה המלאכים ששומרים עלייך ושמחים בכל רגע בהתקדמותך בעבודת השם שלך .

תשובה למבוהלת
חלום טוב חלום שלום : ידוע שערבים בחלום זה מלאכים , החלום בה לרמוז לך שאת נמצאת תמיד עם מלאכים ששומרים עלייך , ואת כל הזמן אוספת מצוות ועוד מצוות , וכמובן יצר הרע מנסה להכשיל אותך באיסורים שהוא מנסה לתת לך עליהם היתר כאילו שזה בסדר , והיצר הרע כל הזמן נלחם בך , כי הוא הפסיד לקוחה מהעבר והוא רוצה אותך בחזרה אצלו ,ולכן הוא מנסה להשתלת לך על כוח המחשבה והקול "קול יעקב" התורה ואת במלחמה מתמדד איתו , ולבסוף את מנצחת כי את נחושה בדעתך רק בדרך התורה הקדושה , ובדרך הזאת ת מנצחת את כל האויבים שלך ותזכי לעלות ולהתעלות בתורה ובמצוות אמן .

תשובה לנח
מצד הדין אין איסור זה רק מנהגים , אם אתה לא לקחת עליך שום מנהג מבית הוריך כדי להמשיכו , אז אין לך איסור .

תשובה לרחלה
אין שום חיוב בהלכה שהמיטה תהיה לצד כזה או אחר , אלא זו סגולה מהגמרא בברכות , אמרו חכמים כל הרוצה בנים ישים מטתו בין צפון לדרום , ועל פי הקבלה , בין מזרח למערב , לכן איפה שתשימי את המיטה יש לך על מי לסמוך .

תשובה לבת של מלך
חלום טוב חלום שלום : נחשים בחלום זה פרנסה , החלום רומז לך שאת צריכה להרוויח טוב ואת צריכה להזהר שלא לזרוק את הפרנסה שבורא עולם ישלח לך בקרוב , כדי שלא יהיה חלילה הכל שחור משחור , אז עיסקה טובה שבאה לידיך תנצלי אותה  .

תשובה לספי
במשנה במסכת שביעית (פ"ז) שנינו, אין עושין סחורות בנבלות וטרפות שקצים ורמשים.האיסור הוא למכור חיות אבל לקנות מותר .

תשובה לנטלי
חלום טוב חלום שלום : החלום בה להגיד לך שבדרך של התורה צריך לעלות לאט לאט כמו סולם שלב שלב ,ולא לקפוץ מהר כי מי שמנסה לעלות מהר בסולם חלילה נופל , וככל שתעלי לאט בדרגות הסולם כך יהיה לך הנאה גדולה יותר מהתורה הקדושה , שלב אחרי שלב , ואל תנסעי מהר כי התורה היא סם ממקרת , ורוצים עוד ועוד , אבל הסם מסוכן כשלוקחים הרבה מדי , כך התורה אם אנחנו מנסים להעמיס על גופנו יותר מדי דברים , פתאום אנחנו מוצאים את עצמנו במבוי סתום , לכן תעלי שלב אחרי שלב ותצליחי אמן . 

תשובה לשחר
אנחנו הספרדים לא נוהגים לעמוד בקדיש בכלל חוץ מהקדיש של ערב שבת שלפני ברכו , ואילו אחינו האשכנזים נוהגים לעמוד בכל קדיש .

תשובה לאלי
ראשית המקום ינחמכם בין שאר אבלי ציון וירושלים ,
 ידוע בגמרא במועד קטן אומרים חכמים "שלושה ימים לבכי , שבעה להספד , שלושים לתספורת , ו - 12 חודש לשמחה על אב ואם , ואסור להצטער יותר מדי , כי אז האדם מראה בעצבותו , שבורא עולם כאילו לא דן דין של אמת חלילה בזה שהוא לקח את אותו נפטר ,  וידוע שכל מה שבורא עולם עושה הכל לטובה , רק שאנחנו בעוונותנו לא רואים את כל התמונה בשלמותה , כדי לדעת על מה ולמה זה או אחר נלקח מהעולם בגיל כזה או אחר , האדם תמיד צריך להיות בשמחה וע"י שהוא מאמין שהכל לטובה מאיתו יתברך , כך הוא עושה נחת רוח לבורא עולם וגם לנפטר , כי כאשר אדם בצער אין מראים לו חלומות טובים , או מסרים מהשמיים , כמו שראינו עם יעקב אבינו ע"ה כאשר היה בצער נסתלקה ממנו השכינה 22 שנה , עד שהיה בשמחה , זכה שוב לגילוי שכינה ,ולך  עם כל הכאב והצער , תנסה להתגבר ולהיות בשמחה ולהבין שהכל לטובה ממנו יתברך , ומי יודע אולי בעזרת השם יתברך , כן תזכה לראות אותה בחלום . ובעיקר להיות בשמחה תמיד ותזכה לראות ישועות ונחמות מאיתו יתברך אמן .

תשובה לשני
מצד הדין אין איסור , אלא ע"פ הקבלה יש בעיה לאשה נידה ללכת לבית העלמין , משום שהמקום כולו טומאה , והיא עצמה טמאה בטומאה קשה , וטוב שלא תלך על מנת לא להוסיף טומאה על עצמה  . כי אז נאחזים באשה הרבה חיצוניים .

תשובה למיטל
חלום טוב חלום שלום : החלום בה לרמוז לך שאת צריכה לעשות השתדלות למציאת הבן זוג שלך , ולא לברור , תסתכלי על האופי ולא על היופי , ותזכי לחבוק בן בקרוב אמן .

תשובה ללא חשוב
 
חלום טוב חלום שלום : החלום בה להגיד לך שיצר הרע שלך , מנסה לנשוך אותך בכל המצוות שאת עושה , ומנסה להסיט אותך מהדרך , אבל את ממשיכה בדרכך , והוא לא מצליח לפגוע בך , עד שאת מעיפה אותו לגמרי ממך , וממשיכה להתחזק בדרכך והולכת בדרך המלך .

תשובה לאייל
אם רופא אומר שצריך לתת לחלה מאכל איסור , כי זאת היא רפואתו , אז נותנים לו אפילו בשר כלב ביום הכיפורים , כי עדיף שיוכל פעם אחת איסור ויתחזק ויבריא , וע"י יזכה לשמור עוד הרבה שבתות ומצוות .
 
 

תשובה ללא משנה
אין לך בעיה לצאת איתה, כי יהודיה נשארת בכל מחיר יהודיה , רק תנסה להוציא ממנה את הטומאה שנדבקה בה ע"י הנוצרי , ע"י התדבקות יותר בדת משה רבנו , כדי שלא יהיה זכר לדת הנצרות שהייתה עימה לזמן מה .

תשובה לאהובה
אם הבנתי את שאלתך , את מתכוונת שהאמא של הכלה תלווה את הכלה לחופה , אז אין בזה בעיה , ובמקום האב שנפטר (נשמתו עדן) ילווה האח הגדול או אחד הדודים . ושיהיה במזל טוב ויזכו להקים בית נאמן בישראל אמן .

תשובה לפיני
הבעיה באמת מאוד מורכבת , וטוב ורצוי שבית משפט יכריע ,אבל לפני שהולכים לבית משפט , צריך ללכת לבית דין רבני , ולהסביר את הבעיה לדיין , ורק הוא יכול לתת לכם היתר ללכת לבית דין לערכאות , ואני תפילה שתצליחו והכל יבוא על מקומו בשלום אמן . 
 
תשובה לאורלי
 
הסיבה היא פשוטה , כי אתם נועדתם מהשמיים זה לזו , ולכן הייתם צריכים להפרד ולקיים מצווה חשובה של מחזיר גרושתו . יהי רצון שתזכו להקים שוב בית נאמן בישראל ותדאגו שהעדים יהיו כשרים . 

תשובה לבמבה 123
אם את יודעת את הבעיה של בעלך , אז למה את לא ממלא לו את החסר , כדי שלא ירגיש מאויים כמו בילדותו , כי גבר שמרגיש בבית כמו בגהינום אז הוא חלילה הולך לרעות בשדות זרים , אבל אם הכל טוב בבית , ולא חסר לו כלום , אז אין לו מה לחפש בחוץ , תעשי השתדלות עם כל הקושי שלך , כדי לרצות אותו , ואז הבית ישאר בעזרת השם שלם ,
סגולה להשיב הבעל
תקרא אשתו , או אדם אחר יקרא בפניה את כתובתה מלה במלה , לפחות שלושים יום רצופים  
תשובה לסוזי
מותר לבת שלך להיות בחתונה , אבל בזמן החופה טוב שתהיה מחוץ לאולם , כדי שלא יכנס בה חלילה שינאה כלפי הבעל .

תשובה לבת מלך
חלום טוב חלום שלום : נחשים בחלום זה פרנסה טובה , החלום בה להגיד לך שבעזרת השם את צריכה למצוא חתן מהר ולהתחתן , ואז יהיה לך שפע של פרנסה , ואת עם הלב הטוב שלך תעזרי , להרבה אנשים קרובים אלייך , והמחזיק שלא יוצא לך מהיד מזכיר לך על שמירה מנגיעה , והמים זה התורה הקדושה שאת שומרת עליה , והיא שומרת עלייך בחזרה . עלי והצליחי ותזכי לזיווג הגון עוד השנה מהרה אמן .

תשובה לטוני
ראשית מזל טוב ושיזכה להקים בית נאמן בישראל : אין הלכה שאוסרת לכם ולילדים להיות בחופת אביכם , רק יש בזה מנהגים , ישנם כאלו שאומרים שאסור להיות משום שהילדים רואים את האשה השניה לוקחת להם את אביהם וחלילה עלול להכנס בהם שינאה כלפיה , אבל מצד ההלכה אין בזה שום בעיה , וגם לאלו שאומרים שאסור , זה רק בזמן החופה  , לאחר החופה כבר מותר לכולם להיות בחתונה .

תשובה לגבריאל
אין חיוב לעשות חנוכת בית דוקא ביום הראשון שנכנסים לגור בו , אלא יש עניין לעשות ממש סמוך לכניסה כדי שקירות הבית יספגו תורה מהלימוד שעושים בחנוכת הבית , וכך יהיה בו ברכה .

תשובה ליניב
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לו שהוא צריך לעשות הרבה חסדים עם הזולת ויכוונם לע"נ נשמת בנו שנפטר .

תשובה למיכאל
מה שאמר רשב"י בגמרא בברכות , חמישה דברים שאדם עושה אותם ומסתכן בחייו , ושאחד מהם זה השותה מים גלויים שעבר עליהם הלילה , זה בגלל שבזמנם היו בתים לא מוגנים , ונחשים היו יכולים בלילה להכנס ולשתות מהמים (וידוע שנחש לפני שהוא שותה הוא מוציא את הארס שלו למים ואחר כך שותה) ואז יש סכנה , אבל הרב עבודיה יוסף  שליט"א אומר שהיום בימנו אין את הפחד שמה יבוא נחש לשתות מהמים הגלוים ולכן אם יש בזה אפסד ממון , אז יהיה מותר לשתות את המים או המשקה, וכן לגבי שאלתך , שיהיה מותר לשתות את המרק .(בתאבון) 

תשובה לרחלי
חלום טוב חלום שלום : הצפרדע זה מסמן לך את הדיבורים האסורים , שצריך להפסיק אותם לגמרי , ואז כשאת זורקת את הדיבורי חול בשבת אחוצה ממך , אחיך מברך אותך ,וזורק עלייך מזל טוב לחיים שלך .

תשובה ל555
חלום טוב חלום שלום : הקוף בה להזכיר לך , שלא ללכת בעצת אלו שמתנהגים כקופים , שעושים מה שבא להם , והינשוף זה מראה על זה שענייך לא משוטטות לכל עבר , ואת מכניסה אותם רק למקומות הנכונים , וגורמת ליצר הרע שלך , נפילה קשה , עלי והצליחי בכל אשר תפני .

תשובה ל888
חלום טוב חלום שלום : ההוא שזרת מהמדרגות , זה את היצר הרע שמנסה להפריע לך בדרך השם , אותו את זורקת מהפרעתו לך לעלות במדרגות הרוחניות .

תשובה לנטלי
את צריכה לעשות קריאת שמע שעל המיטה לפני חצות , בלי לקרוא המפיל חבלי שינה , ואז מותר לך להמשיך לאכול לשתות ולדבר , לגבי הברכות , כל המאכלים שברכתם בסוף "בורא נפשות " ברגע שנכנסת לצרכים או אפילו סתם לבית הכיסא בלי צרכים , או שיצאת תחת כיפת השמיים מחוץ לשטח שבוא היית לפני הברכה , חייבת לחזור ולברך עליהם שוב , חוץ מיין וכל מאכל מחמשת מיני דגן שברכתם "מעין שלוש" או פת כמובן שלא חוזרים לברך עליהם .

תשובה לשניני
חלום טוב חלום שלום : חלום ראשון , רומז לך שיש לך נשמה מאוד גבוה , והקדוש ברוך הוא מתאווה ומחקה לתפילות שלך שעולות וקורעות את הרקיעים , ואת צריכה להתפלל ולכוון בהם על עם ישראל , כי בכל פעם שאת מפסיקה את התפילות שלך , אז האש דועכת מצד הכח של הקדושה שלך .
לגבי החלום השני : ישנם נשמות שתלויות בתפילות שלך , והמלאכים שמלווים אותך שומרים ומעלים את תפילותייך , וכאשר את יורדת קצת ברוחניות , אז יש מישהו שנופל בגללך , לכן את צריכה להתדבק חזק בתורה ולשמור על אלו שזקוקים לתפילותייך . וגם לחזק את הקרובים אלייך ברוחניות . 

תשובה לתמר
צר לי לשמוע שיצרך גבר עלייך וגרם לך בשביל כמה הנאות רגעיות לרדת מהדת , אני תפילה שתתגברי עליו ותנצחי אותו , ותשובי לדרכך הראשונה , ולעבודתו יתברך , שכל העושה רצונו ממלאים לו את כל משאלות ליבו , ולגבי שאלתך , אני לא יודע מה בדיוק המקרה או הסיפור המלא בניכם , אבל בשביל להגיד שאת מסיטה אותם הוא צריך להביא הוכחות , בית הדין לא מאמין לכל מי שרק יבוא וימציא סיפורים , אלא צריך הוכחות , ואם אין לו את יכולה לטעון בבית דין איזה הוכחות יש לו שאני מסיטה אותם , ואני מקווה שתלמדו להעביר על מידותיכם ולהתגבר על היצר שמחפש להרוס לצערנו עוד משפחות שהולכות בדרך השם ותזכו לשלום בית אמתי מתוך עבודה משותפת ופוריה אמן .

תשובה לרויטל
מצד הדין מותר , אבל חוששים לדעת המקובלים שאומרים שעדיף שלא לעלות בגלל הטומאה שישנה בבית העלמין , ושלא תשפיע על הולד חלילה . אבל אם כל כך קשה לך עם זה שלא תעלי וזה יגרום לך צער גדול מאוד , אז את יכולה ללכת ולספר לה .

תשובה ללא משנה
חלום טוב חלום שלום : החלום בא להגיד לך שאמא שלך מרוב האהבה שלה אלייך מגינה עלייך מכל רע , והיא תעשה הכל שלא יאונה לך רע , ותשמור עלייך ששום אדם לא יפגע בך , רק את צריכה להעריך ולהודות לה על כל הטובות שהיא עושה לך , והיא בודאי לא תיתן לשום אדם לנגוע בך לרעה חלילה . וגם שאת תיזכי לזרע בר קימא מהרה אמן .

תשובה למורן
ודאי שמבחינת ההלך רוח אין לכן מה לעשות שם , ובודאי שעוד יוצאים גברים ונשים יחד , ומגיעים לשיחות חולין , וכל מיני לצנות שעל זה אמר דוד המלך ע"ה "ובמושב לצים לא ישב" ואשרייך שאת חושבת על כיוון זה , ולא על ההנאה שיצא מזה , כי ישנם אנשים שינסו למצוא היתר רק בשביל להצדיק את יציאתם למלון . אשרייך ואשרי חלקיך , שבזכות הויתור שלך על ההנאה לצורך קדושה בורא עולם ימלא את כל משאלות לבך לטובה אמן .

תשובה לרחלי
מותר לאשה נידה ללכת לקברות צדיקים .

תשובה לחסוי
שאביך יזכה לאריכות ימים ושנים אמן .
חלום טוב חלום שלום : הפיל מראה שאת בדרך טובה הולכת ואת רומסת לכולם את השקר שהם חיים בו , ולתת להם אמונה במלך המשיח שיבוא במהרה אמן , את רצה בדרך התורה כמו פיל לאט ובטוח , ואז הכלב כמו שנאמר עליו "ולא יחרץ כלב לשונו " שומרת על פיך מלדבר לשון הרע , יש כאלו שמנסים לדבר איתך לפעמים אבל את נלחמת לא להקשיב וזורקת את הלא טוב החוצה , ואז כמובן הציפור הכחולה שציפור מסמלת שלום , וכחול את כיסא הכבוד , את זוכה שבורא עולם יהיה איתך וישמור עלייך , והשכינה בזכות מעשייך נמצאת במרפסת של ביתך ושומרת עליכם שיהיו לכם חיים לבנים כצבע הסוס שראית , ומחייכת אלייך בגלל שאת עושה את השתדלותך ללכת בדרכי השם , תעלי ותצליחי אמן .
 

תשובה לאלמונית
מצוות לע"נ הנפטר שעושים לו נחת רוח למעלה הם : שמירת השבת , קריאת תהילים , לבוש צנוע , שהרי בראש השנה ובכיפור אנחנו אומרים " ספרי חיים ומתים לפניך נפתחים" שואלים חכמים הרי הנפטר שכבר עבר עליו שנה או כמה שנים לאחר פטירתו , וכבר דנו אותו בשמים למה צריך לפתוח לו את הספרים שוב , והתשובה היא כל שנה בודקים מה הוא השאיר למטה בעולם הזה , האם ילדיו עושים רצונו יתברך או חלילה ההפך , כי אם הם לא עושים רצונו יתברך אז הם גורמים רעה לנפטר . וגם כל מצווה אחרת שאת עושה כגון נותנת צדקה או מתפללת תכווני לע"נ אביך ע"ה , וכל הדברים האלו יעזרו ויסייעו לו ויעשו לו נחת רוח למעלה .ותהיה נשמתו עדן אמן .


תשובה לאלמונית
ראשית המקום ינחמכם בין שאר אבלי ציון וירושלים :
חלום טוב חלום שלום : החלום בה לרמוז לך ולמשפחתך , שאתם לא עושים מספיק למען אביכם שלא היו לו הרבה תורה בעולם הזה , ולכן הוא זקוק לכם שתצילו אותו , והוא לא כל כך אוהב את המעשים שלך בביתך , שבגללם הוא הקי , והוא רוצה שתשני את דרך החיים שלך כי את היית הכי קרובה אליו בחייו , ולכן הוא רוצה שתשפיעי על בני משפחתך לעשות מצוות לע"נ , כדי שהוא ירגיש טוב למעלה בעולם האמת , ובגלל שלא עושים מספיק בשבילו הוא קצת בצער מזה , והוא מצפה ממך שאת זאת שאהבת אותו בחייו שאת זו שתעשי בשבילו ותשפיעי גם על האחרים .ואז תהיה מנוחתו עדן . 

תשובה לאתי
מותר לך לעלות מצד הדין לבית העלמין לפקוד את קבר אמך עליה השלום , באזכרת השנה שלה .

תשובה לפלונית
חלום טוב חלום שלום : ידוע שאין מים אלא תורה , החלום רומז לך כשם שזכית להיכנס לים של התורה , אל תחששי לקרב איתך גם חברות או אנשים שאת מכירה ואפילו שאת לא מכירה כל כך אלא יש לך איתם דיבור פה ושם , ואז תראי כמה אנשים יש בתוך ים התורה ושזה לא כל כך מפחיד, ושזה החיים האמתיים ולא שום דבר אחר , ואז החיים שלך יראו אחרת לגמרי לטובה אמן .

תשובה לאילן
חלום טוב חלום שלום : ידוע שערבי בחלום זה מלאך , וידוע שלכל אדם לפי הקבלה ישנם שני מלאכים שמלוים את האדם כל היום , והם מבקשים ממך שתלווה להם את הנשמה שלך (הכוונה תלך לשעורי תורה איתם קצת) ואתה מתחמק כל פעם בתרוץ אחר , והם מנסים לשכנע אותך ואתה צריך לעשות בשבילם גם משהו .

תשובה לבת מלך
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לכם , שאתם צריכים רב שידריך אתכם בהלכה , ולא להסתמך על קריאה מספרים בלבד , כי לפעמים ישנם הלכות שלא הכי מובנות , וזה הוא הכביש הצר , ואתם חלילה עלולים ליפול מהר התורה בגלל חוסר הבנה מסוימת בהלכה , אתם רוצים להגיע גבוה בתורה ובהלכה , ובשביל זה צריך שיהיה רב מדריך לכל דרך שאתם רוצים לעשות .

תשובה לנירה
אנחנו השבת נקרא פרשת בראשית וכתוב "ויאמר אלוקים לא טוב היות האדם לבדו העשה לו עזר כנגדו וכ' ויאמר אלוקים לאדם פרו ורבו ומלאו את הארץ" מכן שהבאת ילדים לעולם צריכה להעשות רק ע"י נשואים כדת משה וישראל , וידוע מדברי חז"ל שאדם שבורר את ההכריות שמגיעים לו יכול לפעמים גם להפסיד את הזיווג שלו ששלחו לו מן השמיים , כי אנחנו צריכים לראות את הפנימיות שבאדם ולא את החיצוניות , כי לאחר שזוג מתחתן מתוך אהבת האופי אחד של השני , כבר החיצוניות לא מדברת אליהם , כאשר הנפש יפה הכל בטל לגביה . ואני תפילה לבורא עולם שיזכה אותך עוד השנה למצוא את זיווגך משורש נשמתך מהרה , ואני מציע לך לקרוא רצוף ללא הפסק במשך 40 יום את שיר השירים , ותכווני שזה למציאת זיווגך ובורא עולם ישמע את תפילתך ותיזכי לחבוק ילדים משלך בדרך רצונו יתברך אמן . 

תשובה להודיה
אשרייך שאת קוראת קריאת שמע שעל המיטה , תנסי לכוון יותר בקריאת שמע , ודבר שני תקחי מפתח חדש שלא שכפלו אותו (ניתן לקנות מחנות שמשכפלים מפתחות לבקש לקנות רק גלם הכי פשוט) לשים אותו עם הספר "רזיאל המלאך" ביחד בתוך 2 שקיות ניילון ולשים מתחת לכרית , זה סגולה בדוקה להוריד פחדים בשינה .

תשובה לאלישבע
מותר לאשה נידה לעלות לכותל .

תשובה לגיא
ראשית אשריכם על העבודה הקשה חזקו ואימצו , תגיד לבנות שכל האיסור של נגיעה הוא בגלל בעיה של קירבה וחשש לבוא לידי עבירה, אבל בזקן חולה אין שום חשש של מחשבה שתעבור בראשו לעשות עבירה, ואפילו באנשים ששומרים נגיעה , אם קרה מציאות שזקנה מושיטה יד לומר שבת שלום , אסור לביישה ולהגיד לה אני לא לוחץ יד לנשים כי אין בזקנה מחשבה של חלילה לבוא לידי עבירה או הרהור עבירה . וגם במצבו של הישיש זו מצווה וחסד לעזור לו . וכל זה כמובן אנו מדברים במציאות שאין גברים שיעשו את זה במקומן , אבל אם יש אופציה שהבנות יעזרו לזקנות ובנים יעזרו לזקנים זה בודאי עדיף .

תשובה לשני
יש בזה בעיה מצד צניעות לפני הבורא , וגם יש בעיה שאסור שהלב יראה את הערווה , ולכן תשתדלי בכל הכל לכסות את עצמך בזמן התפילה ובורא עולם יראה את הצער שיש לך מהתירחה , וישלם שכרך אמן .

תשובה לבת מלך
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת על דרך המלך , כל החדר שלך מלא מצוות , וקול השופר השטן מבולבל ממך בגלל המצוות שלך , והחיות אלו השרפים (מלאכים) שאת בורא מהמצוות שאת עושה , והגוף שלך עובר רפואה פנימית מהברוא יתברך על הנחת שאת עושה לו .
לגבי הכלים בכיור יש בכלל בעיה שלא יהיו כי זה משרה טומאה בלילה בבית , לכן טוב לשטוף אותם לפני השינה , ומצד הדין אין בעיה לשטוף ידיים על הכלים , רק עדיף אם אין לך בזה תירחה יתרה , להוזיז אותם לפני , וזה עדיף מעל לשטוף בשרותים , כי שטיפה בשרותים זב רק בשעת הדחק .

תשובה לאביבה
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת צריכה לשכנע בצורה עדינה את השכנה שלך , שאף על פי שהיא אלמנה היא חייבת בכיסוי ראש , ואת גם צריכה להתחזק עוד באמונה , ולא להאמין בכל מיני באבות (רבנים שעושים חוגי בית להגיד לאנשים מה היה להם ומה יהיה להם בשביל לגרוף כסף) וגם לא להאמין במציאות בכלל במיסטיקה , וגם לא באורוסקופים כי כל אלו הם איסור תורה שכתוב "לא תפנו אל ידועונים ומכשפים ואל אלוהי מסכה.

תשובה לליאת
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לך שאת לכודה בידי יצר הרע , ואת מנסה למחוץ אותו ע"י עזיבת הדרך הלא טובה , אבל הוא לא מוכן למות (לעזוב אותך) העניים הגדולות שלו , זה החברה שאת מתביישת ממה יגידו לך אם לא תלכי לבלות איתם בשבת , או לכל מיני מקומות לא צנועים , ובגלל שיום כיפורים מתקרב ואת מהרהרת בתשובה , אז יצר הרע נלחם איתך שלא תעזבי אותו , ואז את זורקת אותו מהחלון , שזה הפתח שאת מוצאת להמלט ממנו , ואז נגמר הסיפור כי את נצחת אותו , ואז הכל שקוף וברור לך כשמש שהלכת שולל אחריו , ועכשיו את בדרך האמתית . את בחורה אמינה וחברותית ומאוד רגישה , ובגל זה את לא אוהבת לפגוע באחרים ואת מוכנה לוותר על הרצונות שלך בשביל אחרים . אבל אם לא תקחי את עצמך בידיים , לא תוכלי להתקדם את צריכה פשוט להחליט החלטה ואיתה ללכת . ועם ההחלטיות שלך תצליכי בכל אשר תפני . 

תשובה לאורנה
אין שום איסור להוציא תינוק מהבית רק אחרי 40 יום , והרי יולדת לאחר כמה ימים משתחררת מבית החולים איך היא מוציאה את התינוק לבית , אלא כל הדברים האלו באים מאמונות טפלות , ואנחנו יהודים בניו של בורא עולם , לא מאמינים באמונות טפלות .

תשובה לסיגל
חלום טוב חלום שלום : ראשית דגידי לאחיך , שיתן צדקה וירגיע את מצפונו ויגיד כסף זה לפדיון חלום ,
החלום רומז לאחיך שאמא שלכם רוצה שהוא יתחזק בדת וע"י זה היא תתפור לו את הגן עדן שלו בגיל 120 , אתם כולכם בוכים מרוב שמחה שזכיתם להתקרב עוד יותר לבורא עולם , ואז אחיך רוצה להראות לאמא שלך איך שהוא התחזק בתורה , והוא הולך לבית של הדודה שאמא שלך גם הלכה לבקר אותה , ואז הוא אומר לאמא שלך תראי איך זכיתי להתקרב לבורא עולם , ואז אמא שלך מבקשת ממנו לברך את אחותה , והוא שמח לברך אותה ברפואה שלמה , ואמא שלך עונה אמן חזק , והיא תזכה בעזרת השם לישועות וניסים גדולים , וגם את מתחילה להתפלל כל יום ולקרוא תהילים , ובזכות זה תזכו כל המשפחה לאריכות ימים ושנים אמן .

תשובה ליצחק משיח
 הסטייפלר אמר על כח הרצון :  שהדבר הזה קרוב לשפיכות דמים. שבא אליו פעם בחור שרצה לבטל שידוך מסיבות כאלו ואחרות ... ומה תועיל התפילה לשנות את רצון ה'? הרי כבר ידוע מי זאת הכלה שלי? .... רק שהבחור לא ידע שידיעת בורא עולם על מה שתעשה או תבחר עוד לפני שתעשה או תבחר לא מונעת ממך את זכות הבחירה , כי אצל בורא עולם אין מושג של זמן , ולכן ידיעתו אינה גורעת מזכות הבחירה של האדם .

תשובה לדניאל
אסור להדיח כלים בשריים וחלביים ביחד , כי אם יהיו שם שאריות מזון של בשר וחלב אז הוא עובר על איסור תורה של "לא תבשל גדי בחלב אימו" , וגם הוא יכול לגרום לפגום את הכלים אם הם ממתכת , אלא אדם ששתף כלים חלביים ואחר כך רוצה לשטוף בשריים , חייב לנקות את כל שאריות המזון מהמדיח ,לנקותו, ואחר כך לשטוף את הכלים הבשריים .

תשובה לנוי
ראשית צר לי לשמוע שיהודים מתעסקים בשטויות ובדברי קישופים , שרק השם ירחם עליהם שעוברים איסור תורה , אני יכול להציע לך דבר אחד , ואם תעשי אותו השם יהיה בעזרך, וכמו שקרה להמן כך יהיה ונהפוך הוא שהדברים והשקרים שלה יהיו נגדה , את תלכי רק בדרל ישרה , ואל תתיחסי לדברים שלה , וגם אל תדברי עליה עם אף אחד , את תמשיכי לעבוד בנאמנות ואת תראי איך שהדברים מסתדרים לך בדיוק כמו שרצית , והקדוש ברוך הוא יסדר את העניינים .

תשובה לר.
מצד ההלכה יש עניין שלא לעלות בכלל לבית העלמין חוץ מיום האזכרה , או ללויה , בגלל שהמקום מלא בטומאה , אבל אם אדם עולה במשך השנה לבית העלמין אין בזה איסור , ומותר לעלות רק שבגלל הטומאה חכמים אמרו שטוב לא ללכת בכלל רק ביום האזכרה . 

תשובה לפלונית
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת קצת בירידה בעבודת השם ובאמונה , ואת נלחמת נגד הירידה הזאת ומעיפה כל מכשול מדרך עבודת השם שלך , ובסוף את מצליחה לנצח את היצר הרע שלך . ועולה חזרה בעבודת השם

תשובה לורד
את הסדר הראיות של הילד מי מחליט ? אם בית הדין קבע את הימים של הראיות של הילד את יכולה לפנות אליהם ולבקש שאת מתחזקת בדת ואת לא מוכנה שילדים שלך יגדלו בבילבול , ואת רוצה שהאבא יקח את הילדים רק בימות השבוע , ואם זה דרך הרווחה גם שם תבקשי לנסות לשנות את הסדרי הראיה , ועוד דבר , אני מציע לך שתתפללי על הגרוש שלך שבורא עולם יחזיר אותו בתשובה , ואז הילדים יזכו לראות את אבא שלהם הולך בדרך התורה ולא יהיו מבולבלים ,
וכמו הסיפור הידוע בגמרא בברכות : עם רבי מאיר בעל הנס שהיו לו שכנים רעים שעשו לו הרבה צרות , והוא התפלל עליהם שימותו , אמרה לו ברוריה אשתו רבי מאיר הלו כתוב "יתמו חטאים מן הארץ" ולא חוטאים תתפלל עליהם שיחזרו בתשובה , התפלל עליהם וחזרו בתשובה . יהי רצון שתפללי מעומק ליבך עליו ויזכה לחזור בתשובה וכך גם הדאגות שלך ילכו להן .

תשובה לאלמונית
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לך , שעכשיו המלחמה של היצר הרע מתחילה איתך , בגלל שאת עזבת אותו ונדבקת בבורא עולם , אז קשה לו עם זה והוא מתחיל להלחם בך , ואת צריכה להתפלל על כלל ישראל שיזכו לחזור בתשובה , ואז בזכות התפילות שלך , כולם יעזבו את השטויות של העולם הזה וידבקו בבורא עולם , כי אין עוד מלבדו , ואז החזן שהוא המשיח יתחיל להתפלל לבורא עולם לגאול את ישראל , ונזכה לגאולה קרובה אמן .

תשובה לאמיר
ילד מאומץ מצד הדין אינו חייב בדינים של אבלות בהוריו המאמצים אותו , אבל אם רוצה לשבת עליהם שיבעה  מצד כבוד יכול . וגם אם רוצה להגיד עליהם קדיש יכול להגיד .

תשובה לעמית
חלום טוב חלום שלום : עוף בחלום זה מבשר על רווח , וכחול זה כמו הים שאין לו סוף , כך בעזרת השם יהיה לכם רווח עד בלי די בכל אשר תפנו .
 
תשובה ליהודית
(עמך הסליחה על העיכוב לתשובה פשוט הייתי בחופשה עם המשפחה שבוע)
אם לא תעזבי את אחיך אז איך תסגרי את החובות ,( שאלה : ואם תעזבי אותו אז הוא נשאר לבד בבית או שיש מישהוא אחר איתו) ואם הוא חולה האם פניתם לביטוח לאומי כדי להגיש תביעת נכות , ואולי תקבלו גם משם כסף שיעזור לכם קצת עם החובות , לגבי התפילות שלך לבורא עולם הם לא הולכות לחינם , את נמצאת בנסיון לא קל , וחכמים אומרים "לפום צערא אגרא" (לפי גודל הצער גודל השכר) את תעשי את השתדלותך גם לעזור וגם לפרנס , ואם תשלחי לי מייל כדי לשאול אותך כמה שאלות אישיות , אנסה לעזור לך בלי נדר ע"י כמה גורמים כשאידע כמה פרטים .

תשובה למלי
חלום טוב חלום שלום : החלום אומר שאת ואחיו מחפשים תוכן לחיים מחוץ לכל השטויות שבעולם הזה , ואת רוצה לעשות הרבה מצוות , ולכן את בוחרת את העוגה הגדולה , ובזה שאת נותנת חופש ויותר אור לתוכים , כך ע"י המצוות שתעשי יהיה לך הרבה אור בחיים , וגם תרבי שפע לעצמך , ואחיך הבכור שישן את צריכה להעיר אותו משנתו של העולם הזה ולקרב אותו לבורא עולם , וע"י ההתחשבות שלך בזולת כל משאלות ליבך יתגשמו לטובה אמן .

תשובה לנטלי
חלום טוב חלום שלום : שלג מראה שנמחלו לך העוורות שכתוב "אם יהיו חטאיכם כשנים כשלג ילבינו" ועכשיו את כבר לא מוותרת ויודעת להגיד לחברות לא רוצה לצאת למקומות לא טובים כל כך , וידוע שערבים בחלום זה מלאכים , והם שומרים עלייך בזכות ששינת את הדרך שלך , וזורקים עלייך ברכות מהשמיים , ואת מחזירה להם ע"י מצוות ותפילות .שאת הכן בדרך הנכונה .

תשובה לאלמונית
חלום טוב חלום שלום : אף ע"פ שכלבים  זה לא טוב בחלום אבל אני תמיד אוהב לפרש לטוב כי החלום הולך אחר הפיתרון
אני חושב שהחלום בה להציל אותך מאנשים רעים שרוצים לפגוע בך ומהשמיים מזהירים אותך לשמור מרחק מהם , ולא להיות במחיצתם , או בקרוב אליהם , וע"י שאת תעשי מעשה של שמירת מרחק בשמים יראו את רצונך לעזור לעצמך ויעזרו לך אמן .

תשובה לנטלי
חלום טוב חלום שלום : החלום בא להגיד לך שבקרוב תזכי להכיר בחור דתי ואפילו חרדי , כמובן שיהיו התנגדויות מצד בני בתיך , אבל כמו כדור שמתגלגל , כך המילים הרקות שלך למשפחתך ישכנעו אותם לקבלו כמות שהוא , וכמובן את רצונך ודרכך , ואז יזכו בני משפחתך ודודיך לשמוח בשמחתך מהרה אמן . וכל הירי זה השמחה שלך שלא תיפגע מכלום הכל יעבור מתחת והשמחה תהיה שלמה ללא פגע ותזכי לבשורות טובות אמן .

תשובה לבת גלים
הנשמה הולכת תמיד למקום שבו יושבים המשפחה שבעה .

תשובה לנטלי
חלום טוב חלום שלום : החלום בה להגיד לך , שאת צריכה לא לפחד להכנס לדרך התורה שנמשלה למים , ואת לא צריכה לעשות חשבון לכל החזירים (הכוונה החברה שמסביבך) שמנסה לעצור אותך מלהתקרב לדת , וע"י זה תזכי לפרנסה בשפע שתוכלי לעזור לאביך ולכל משפחתך , ושתי האצבעות בנחיריים זה אומר שמירה על שתי העניים ממראות אסורים .

תשובה לנטלי
בדרך כלל כל מים שזורמים והם נקיים מותר לשתות מהם וכמובן שאין שום ידיעה שנזרמים חלילה לתוכם מי ביוב או משהוא כזה ואני חושב שאין בעיה לשתות ממי המעין של הבעל שם טוב

תשובה לשי
יש עם זה כמה בעיות ויכול להיות שיהיה מצב שמותר , דבר ראשון צריך לדעת מה המרחק מהערוב של העיר או מהבית האחרון אם אין ערוב ועד הים, אם המרחק יותר מקילומטר , אז אסור כי זה כבר מחוץ לתחום שבת(אלפיים אמה) : דבר שני אסור להוציא איתך שום דבר מחוץ לערוב של העיר לא אוכל ואפילו לא את המפתח של הבית(משום הוצאה) : ודבר שלישי אם יש שם פריצות אז ודאי שאסור מלכתחילה ללכת לשם ואפילו ביום חול(משום ולא תתורו) :  אם תשמור את כל הכללים האלו אז יהיה מותר לך ללכת לים . 

תשובה לשמחה
ראשית אני מאחל לך ולכל בני משפחתך שתיזכו לזיווג הגון משורש נשמתכם אמן .
ידוע שישנם כמה דברים שמעכבים זיווג ,  ישנם נשים שהיה להם חבר , והם בגלל כל מיני עניינים של חיצוניות או דברים שלא מצאו חן בעינהם דחו את הזיווג שלהם , ויכול להיות שהם מאבדים ע"י זה את זיווגם , ודבר נוסף ישנם אנשים שבאים לעולם הזה בגלגול שהם לא צריכים לתקן בו עניין של נישואים וילדים ולכן הם נשארים רווקים , ובגלל שאנחנו לא יודעים את חשבונותיו של בורא עולם , אנחנו צריכים פשוט להתפלל בכל יום כדי למצוא את זיווגינו ולבכות על זה לבורא עולם שימציא לנו את הזיווג שלנו משורש נשמתנו מהרה אמן .

תשובה לבר סימי
אני מבקש ממך מחילה אבל ממש לא הבנתי בכלל מה השאלה , אם אפשר לפרט יותר אני אשמח תודה וסליחה .

תשובה לנעמה
חלום טוב חלום שלום : החלום בא לרמוז לך , שאת צריכה לחזור בתשובה מהר , ולא לעשות חשבון לחברה , כי עכשיו את יודעת שיש אבא שמשגיח עלייך ושומר אותך מכל משמר , והוא רוצה אותך קרוב אליו בתורה , ולא בעוד שטויות ולשון הרע חלילה , וככל שתתקרבי לתורה תראי ניסים ונפלאות שלא תאמיני בעצמך מרוב האושר שיהיה לך אמן .
בקשר לחלום של העכבישים : זה אומר שיש הרבה רגליים של כל מיני אנשים קרובים אלייך שמנסים להרחיק אותך , אבל את רומסת את כולם ומתקרבת לבורא עולם בלי לפחד ובלי לעשות חשבון . ובמקום הרבה רגליים יהיה לך רגל אחת של בית יציב ומלא אור וברכה אמן .

תשובה לרחלי
ראשית צר לי לשמוע שאנשים הם חסרי אמונה שבורא עולם הוא זה שמפרנס ולא אנחנו , אנחנו רק עושים השתדלות ואז הוא זה שמפרנס , ובשביל דבר כזה לא צריך לבטל חתונה , לגבי שאלתך מצד ההלכה אין איסור לבטל אירוסים , אבל אם יש תאריך לחתונה אז יש בעיה לבטל , כי אפילו חלילה לא עליכם אם זוג סגר תאריך לחתונה ומת הורה של אחד מהצדדים לא מבטלים את החתונה .ואני תפילה שבורא עולם ימצא לך עבודה במהרה , ויתן להם דעת להבין שבישביל דבר כזה לא מבטלים . ואת יכולה להגיד להם דבר פשוט , מה היה אם הייתי עדיין בעבודה ולאחר שהיינו מתחתנים היו מפטרים אותי מהעבודה , גם אז הייתם אומרים לנו להתגרש בגלל שאין לי עבודה , צריך להאמין שבורא עולם הוא מפרנס כמו שכתוב בברכת המזון "זן ומפרנס לכל" אנחנו נעשה את השתדלותינו להקים בית נאמן בישראל ובורא עולם ישלח פרנסה ועבודה מידו הרחווה . (בהצלחה)

תשובה לrachel
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת מוקפת מלאכים ששומרים עלייך , שנאמר "כי מלאכיו יצווה לך" והם רוצים לא תזוזי לשום עבירה אלא תהי רק בדרך התורה .

תשובה לאסנת
מצד הדין אין איסור לגדל כלב בבית , אבל חכמים אומרים שזה לא טוב , כי זה חיה טמאה , שום דבר לא מבטל מזוזה בבית חוץ מזה שהיא פסולה מצד עצמה , מצד טבע האדם כאשר יש לו כלב בבית , והוא נקשר אליו , אז בכל פעם הוא מלטף אותו ואז הוא חייב ליטול ידיים , ואנחנו רק בני אדם ולפעמים שוכחים ואז בדיוק את מברכת על המים שהכל נהיה בדברו כאשר רגע לפני כן נגעת בכלב  ואז הברכה בבעיה כי ברכת עם ידיים טמאות , לכן עדיף ורצוי שלא לגדל כלב בבית , אלא בגינה ואם יש אפשרות להמנע מיזה לגמרי עדיף .

תשובה לאסתר
ראשית המקום ינחמכם בין שאר אבלי ציון וירושלים : אני הגיד כמה דברים וחלילה אין לי שום טענה כלפייך , כי אני מבין לכאבך , את טוענת שאת אדם מאמין , אז את צריכה להאמין שאם בורא עולם עשה את מה שעשה , אז זה רצונו , ואין לנו רשות לחלוק על רצונו עם כל הכאב , דבר שני ידוע שאדם שנפטר לפני גיל מצוות הוא נפטר בגלל עברות מגילגול קודם שלו או שפשוט סיים לתקן את חלקו בעולם הזה והולך ישר לגן עדן , דבר נוסף אנחנו מגיעים לעולם הזה באמצע סרט ורוצים לדעת את כל החשבונות של בורא עולם איך ולמה , אם אנחנו באמת מאמינים וכמו שאמרו חכמים "כל מאן דאעביד רחמנא לטאב עביד" פרוש(כל מה שעושה הקדוש ברוך הוא לטוב הוא עושה) רק הבעיה היא שאנחנו חסרי עניים וידע כדי לראות את כל חשבונותיו , כי בורא עולם לפני שלוקח משהו מהעולם הזה בודק את כל הסובבים שלו ואם יש אחד שלו ראוי לצער שאותו אדם ילך מהעולם אז בורא עולם יעכב את מיתתו , ואם הוא כבר לקח את אותו אדם אז כל הסובבים שמצטערים צריכים לבדוק את מעשיהם , וידוע הסיפור בגמרא בברכות על רבי יוחנן שמתו לו 10 בנים ונשאר לו מהבן האחרון שנשרף רק שן אחת לקח אותה ועשה אותה על צוורו כשרשרת והיה הולך מבית אבלים לבית אבלים והיה אומר להם קברתי 10 בנים ורק עצם זו נשארה לי מהבן האחרון קבלו נחומים . אז נכון שהכאב הוא מאוד קשה , ועל זה אין לנו ספק ושהשם לא יעמיד אף אחד בנסיון , אבל צריכים לדעת שכל מה שהו עושה הכל לטובה רק שאנחנו מחוסרים בפרטים על מה ולמה , ולכן נוצרות אצלנו שאלות , אבל אם נעבוד על אמונתנו ונדע שהכל ממנו יתברך רק לטובתנו , אז לא היו לנו שאלות של למה . ידוע שמצריים כאשר ישראל היו משועבדים , כאשר בה משה ראה איך המצרים מטמינים תינוקות בטיט , אמר משה ריבונו של עולם אינך חס על בניך , אמר הקדוש ברוך הוא אם קשה לך קח לך אחד , שלף משה אחד מהטיט וגידלו , ומי זה היה , הלו הוא מיכה שהעמיד צלם בתוך קודש הקודשים בבית המקדש , אמר לו בורא עולם וזה הרע במיעותו מכל אלו שמתו במצריים , אנחנו לא מבינים את חשבונותיו , וכאשר גם אנחנו בגיל 120  נעלה למעלה , נקבל תשובות לכל השאלות שלא היה לנו תשובות עליהם , ונדע את האמת האמיתית על מה ולמה כל דבר נגרם , ולסיום ברצוני לאחל שלו תדעו עוד צער והמקום ינחמכם בין שאר אבלי ציון וירושלים .

תשובה לחלום על אמא
חלום טוב חלום שלום : היא רומזת לך בחלום שאת לא עושה מספיק לעילוי נשמתה , והיא רוצה שתתחילי לעלות במעלות התורה , כדי שהתפילות והמצוות שלך יהיו קרובות אליה , וע"י זה את תגרמי לה לא להיות בודדה , אלא את תמיד תהי איתה וקרובה אליה עם המצוות שלך .

תשובה לשני
ראשית אשרייך ואשרי חלקיך ,שתיזכי לעלות במעלות התורה ותזכי להקים בית נאמן בישראל בקרוב אמן . נכון שישנם דברים שגורמים לשנות דברים אחרים בחיינו , כגון ידוע שאדם זיווגו הראשון נגזר משמיים , אבל ישנם אנשים שהזיווג שלהם מגיע להם , ואז הם מתחילים לברור ע"י שהם מחפשים פגם בשני , או שמשהו בחיצוניות לא נראה להם , ואז הם דוחים את הזיווג שלהם וכך הם נשארים המון שנים רווקים , עד שבורא עולם מוצא להם שוב איזה זיווג אחר , או שהזיווג הראשון מתגרש/ת ונפגשים שוב לאחר מספר שנים , לגבי נושא אישות של בחורה לפני נישואים יש בזה בעיה , שהיא גורמת לגבר לעבור איסור תורה , של לא תשחית זרע לבטלה , שהרי שני בני יהודה מתו בגלל שעשו מעשים כאלו , וגם דבר שעלול לגרום עיכוב לילדים לאחר הנישואים במקרים מסויימים , ואילו אחת ששומרת על כבודה רק לבעלה , זוכה לברכות גדולות מאת השם יתברך , שהיא מצליחה לשמור את עצמה מכל הסכנות והפיתויים שישנם בחוץ בעוונותינו , וע"י זה מחילה על ראשה ברכות רבות .

תשובה לעדינה
שיהיה לכם במזל טוב ותזכו להקים בית נאמן בישראל (ולאימך המקום ינחמנה בין שאר אבלי ציון ) לצערי הרב אסור לאדם באבל על אחד מהוריו , להיות בשום שמחה , אבל יש אפשרות כדי שהי כן תוכל להיות בשמחה , אבל לא לרקוד או להיות בתוך טכס החינה , אלא היא תהיה כמלצרית (בתאום עם בעל האולם) היא רק תסתובב בין האורחים ולפעמים תגיש בקבוקי שתיה בשולחנות האורחים , כאילו שהיא מלצרית באולם , ואז היא תוכל להיות באולם , וכך אותו דבר בחתונה , אסור לה לרקוד , אלא תגיש לפעמים משהו בשולחנות האורחים וכך יהיה מותר לה לשהות בתוך האולם בזמן החינה או החתונה .אבל בתוך החופה מותר לה להיות כי זה לא ריקודים .

תשובה לרחל פרנקו
אם בעל הבית התיר לו לצאת לאזכרה של אחותו , אז היציאה שלו היא ברשות , ולא ניראה לי שיורידו לו שעות , אבל אם האחראי ביקש ממנו להעביר כרטיס ביציאה לאזכרה , אז בודאי שיורידו לו את אותם שעות .

תשובה לליאה
חלום טוב חלום שלום : ידוע שפטריות לא יונקות את חיותם מהאדמה אלא רק מהאויר ולכן ברכתם שהכל נהיה בדברו .
פרוש החלום אומר שאת תינקי הרבה קדושה מהשמים ותעלי ברוחניות , כמו שהפטריות יונקות רק מהאויר .

תשובה לאנונימית
חלום טוב חלום שלום : אם את רווקה החלום אומר שתמיד יהיה לך וסט סדיר ותקין , ואם את נשואה אז יהיה לך וסט ובזכות זה תזכי לזרע בר קימא מהרה .

תשובה לאביב
חס ושלום לא יודע מאיפה שמעת דין כזה שמתיר , בודאי שאסור , הרי ידוע שכל בחורה רווקה היא נידה ולא מתירים לה לטבול , והתורה הקדושה כתבה בפרוש , ואל אישה בנידת טומאתה לא תיגש , וכל שכן באישה נשואה , אמרו חכמים "אבר קטן באיש משביעו רעב מרעיבו שבע " ככל שאדם תהב לדבר לעולם הוא לא ישבע , אבל אדם שעוצר את יצריו ומונע מגופו את התאוות האלו אז תמיד הוא יהיה שבע .
תשובה ללאה
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת צריכה לא לברור את מי שמכירים לך , כי לא שופטים אדם ע"פ חיצוניות , אלא ע"פ מידותיו , ואז תזכי להתחתן בקרוב , רק תנסי ואל תבררי הרבה , כי המזל שלך מגיע מהשמיים , וחבל לפעמים לדחות אותו .

תשובה לנטלי
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך להתרחק מכמה אנשים שמוציאים עליך שם רע , ורק אם תשמרי מרחק מיותר מדי חברה  , אז לא יוציאו עלייך שם רע , וכך תנצלי מכל מיני דברים רעים שיגידו עלייך , ומשם רע שעלולים להוציא עלייך . וגם שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו , במקום לדבר הרבה עם חברות תתחילי לדבר באמת עם השם , ע"י תהילים , לימוד בספרי מוסר , ואז לא יצא מפיך דברים על אחרים שיגרמו לך לחוסר נעימות בחיים .

תשובה לאורטל
אסור לדחות אזכרה אבל מותר להקדים , ולא משנה כמה זמן עבר מיום פטירתו של הנפטר .

תשובה למורן
חלום טוב חלום שלום : היונים באות לבשר שיהיה לכם תמיד שלום בית בבית , והעורב רומז על רווח פרנסה טובה , והוא מנסה להיכנס בכח לביתכם , כי הפרנסה רוצה לתת לכם רווח וחיים טובים , ומרוב שטוב לכם את הולכת לעזור לשנים שמצבם לא הכי טוב , ואז את אומרת לאמא שלך שאת לא נכנסת שאת שגם היא תעזור לעניים , ואז היא מתחילה לעזור ולקיים מצוות .
 

תשובה לסלין
חלום טוב חלום שלום: החלום בה לרמוז לאחותך שאם היא רוצה שההריון הזה יעבור לה בשלום , היא צריכה להיות צנועה , יותר ולכסות את עצמה טוב , כדי שהשחור בחלום יהפוך לבן במציאות , ואם היא תכסה את עצמה ועוד עכשיו שקיץ וקצת קשה , ובכל זאת היא עושה את זה , אז היא עושה רעש גדול בשמיים , וימלאו את כל משאלות ליבה לטובה אמן . ואת שדואגת ורצה בשבילה בחלום , זה רומז לך שאת צריכה לעזור לה ולדחוף אותה שתהיה צנועה יותר .וע"י שתעזזרי לה להתחזק כך גם את תזכי לכל משאלות לבך לטובה אמן .

תשובה לסלין
המקום ינחם את המשפחה בין שאר אבלי ציון וירושליים .
לידיעה כללית , בנושא נידה כל דם היוצא ממקור האישה בין אם הרגישה זרימה או לא נחשב כמחזור , אבל אם זה כתם על התחתון או התחתונית , יש לפנות עם זה לרב פוסק בהלכות נידה . מצד הדין יש בעיה כמו שאמרנו בתשובות קודמות מצד המקובלים להכנס לבית העלמין אישה נידה , כי יש שם המון מזיקים שיכולים חלילה להתפס בה , ולגרום לה רעות , ולכן טוב שלא תכנס , חוץ ממי שאחד מהוריה (לא עליכם ולא על אף אחד מישראל) נפתר וחייבת להיות שם בלוויה .  

תשובה לטניה
מותר להם ללכת לבית העלמין , כל האיסור בה מצד מנהג של עדות מסויימות (במיוחד בעדות המזרח), מצד הדין אין איסור

תשובה למירב
אישה נידה מצד המקובלים טוב שלא תלך לבית העלמין אבל אם זה יום פטירת אחד מההורים שלה וממש יש לה צער מיזה שלא תלך , אז יהיה מותר רק שלא תשהה שם הרבה זמן .

תשובה לטניה
מעיקר הדין כן מותר לו להיות נוכח , כמו שיש אנשים שמתחתנים ויש להם חברים גויים שעובדים איתם במקום עבודתם , והם מזמינים אותם לחתונה , גם לאב הגוי מותר להיות בחופה , רק שלא יתנו לא לגעת ביין , ויזהרו גם שלא לפתוח לידו את היין , ושלא ישתה מהכוס של הקידוש , כי ברגע שהוא נוגע בכוס הוא הופך את היין ליין נסך ואסור לאף אחד מהיהודים לשתות מהיין הזה .שיהיה לזוג מזל טוב ושיזכו להקים בית נאמן בישראל אמן .

תשובה למעיין
חלום טוב חלום שלום : החלום אומר שיצא לך מהראש הרבה חוכמה , וכמה חידושים מדהימים בתורה , ואת קצת ביישנית מנסה להסתיר את החוכמה .

תשובה לפליקס
מצד הדין אין איסור ללכת לים , אלא שיש אומרים שבגלל שבימים האלו מתו תלמידיו של רבי עקיבא , אז נוהגים בהם מקצת דיני אבלות . 

תשובה ליערית
לא הבנתי מה הבעיה , אם אבא שלו יושב שבעה מה קשור אליו , האם הוא עצמו נמצא באבל חלילה , מעיקר הדין אם זה עיקר פרנסתו אז מותר לו להמשיך לעבוד בזה , רק אם חלילה הוא עצמו היה צריך להיות בשיבעה אז אסור לו לעבוד .

תשובה ליצחק
אכילת הביצה זה מנהג ויש שנוהגים לאכול אותה בזמן הארוחה , ויש שנוהגים לאכול אותה בבוקר בארוחה , וכל אחד  והמנהג שלו .
 
תשובה לאורטל
תשלחי את השאלה במייל yigal_b100@walla.com  ואני אוכל לענות לך בחזרה כי אין לי את המייל שלך 

תשובה לשמעון
צר לי אבל עוד לא ראינו רב באחרונים שהתיר לגלח את מקום הערווה , אך ורק אם יש אישור מרופא שהדבר מאוד בלתי נסבל ויכול לגרום לבעיות רפואיות , אז יהיה מותר (אבל השם רואה ללבב ואנחנו רואים לעניים) ונכון שלפעמים אין תחושות לא נעימות של גירודים ועוד כל מיני דברים , אבל צריך לזכור אמרו חכמים "לפום צערא אגרא" לפי גודל הצער גודל השכר , אם יש שכר גדול על הצער אז למה לדחות את השכר בשביל הנאה ריגעית בעולם הזה .

תשובה לרותם
חלום טוב חלום שלום : ערבים בחלום זה מלאכים , אם אחותך רווקה אז היא תזכה בקרוב לחבר שיהיה כמו מלאך , ואם היא נשואה אז בעלה ישנה את מידותיו ויהיה כמו צלאך , ויהיה לה טוב בחיים אמן .ואת תשכנעי אותה להתחתן מהר ולא לצאת הרבה זמן עם החבר , והיא תשמע לך .

תשובה לאתי
מותר למסור את נעלי המת לכל אדם , חוץ מהנעליים שאותם הוא לבש בזמן המיתה , שאותם חייב לזרוק

תשובה לעדי
מותר לה ללכת לקבר אחר לפני שהלוויה תגיע לבית העלמין , ואם היא לא הספיקה , אז אחרי הלוויה שתצא מחוץ לבית העלמין , תשטוף את הידיים , ואז תכנס שוב לקבר אחר שהיא רוצה .

תשובה לאילה
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שבקרוב תחבי חוויה מאוד טובה כי גמטריה 35 זה "חוויה" והחלות רומזות לך שאת יהודיה שצריכה לעשות חלות לכבוד שבת ולהפריש מהחלה כי גם "יהודי" זה גימטריה 35 ואת יהודיה ה -ה' הנוספת שיש לך ביהודי/ה רומזת לך על הדרגה הכי גבוהה בבריאה שהיא יהודי , בבריאה יש 4 דרגות שהם : דומם , צומח , חי , מדבר , והחמישי מעל כולם זה היהודי . אז תזכרי לאיפה את שייכך ותהי מי שאת באמת , ולא מנסה להדמות חלילה לתרבויות זרות .

תשובה למירית
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לך שאת אולי קצת בירידה בדת ובגלל זה סבתא שלך לא מזהה אותך , והיא רומזת לך שצריך להתחזק , כי אנחנו ממש לקראת הסוף ואין הרבה זמן .
ואני לא יודע מי אמר לך שבגלל שאת נשואה לכהן אסור לך להכנס לבית העלמין , כל האיסור הוא לכהן גבר ולא לאשה , ואם תרצי ללכת לקיברה , את חייבת לשלוח שליח/ה כדי שילכו לקבר להגיד לה שאת רוצה לבוא לבקר אותה , לפני שאת הולכת לקברה , כי אחרי 10 שנים שאדם לא היה בבית העלמין אסור לו ללכת סתם כך כי זה יכול להפחיד את הנפטר בעולם העליון , ולכן צריך לשלוח שליח שיכין אותו  לביקורך . 

תשובה לנאווה
מותר לבת כהן להכנס לבית העלמין , כל האיסור להטמא בתורה הוא דווקא לכהן.

תשובה לאלישבע
כתוב בתורה "ולמקווה המים קרא ימים" משמע שגם הים הוא מקווה ומותר לטבול בו כלים , וגם כן בנהר או בנחל

תשובה ללירן
ראשית אשריך שאתה מצטער על המעשה , כי באמת אשת איש זה אחד העוונות הכי גדולים שעליהם העונשים מאוד קשים בגהינום , והדרך לתיקון המעשה , הוא התשובה , ע"י חרטה על המעשה , לעשות וידוי (חטאתי עוויתי פשעתי בכך וכך ), וקבלה שלא לחזור על המעשה לעולם , הם הדרך לתיקון . וכמובן להשמר מאוד כי ברגע שאדם טעם טעם זה יצר הרע מגרה אותו לעוד ואם תעשה תשובה אמתית בורא עולם מוחל לך על מעשה נבזה כזה .
 
תשובה למרב
מעיקר הדין אין איסור , אבל יש בזה בעיה הלכתית , כתוב "כל כבודה בת מלך פנימה " האשה צריכה לשמור על הכבוד שלה ולא חלילה למשוך צומת לב לעוברים ושבים שיסתכלו עליה וישתפו את ענייהם ויעברו להם מחשבות זדוניות עלייך , אלא מצד דרך ארץ עדיף שלא לשים תכשיטים במקומות שמושכים צומת לב אלא במקומות סטנדרטיים שרגילים בחברה מתוקנת .

תשובה לפלוני
מותר לקרוא תהילים בזמן מחזור .

תשובה לעדנה
בענייני מוצא הולכים לפי האב , כי אשה אשכנזיה שמתחתנת עם ספרדי צריכה ללכת לפי מנהגי בעלה לדוגמא : אשה אשכנזיה שבביתה לא הייתה אוכלת קטניות בפסח , ומתחתנת עם ספרדי , ורוצה להחזיק במנהגיה ולא לאכול קטניות בפסח , ובעלה כן אוכל ,חייבת לבשל לו קטניות אף על פי שהיא לא אוכלת .לגבי האמא הולכים בעניין הדת ,לדוגמא אשה ערביה שנשואה ליהודי חלילה , ויש להם ילדים ביחד הילדים האלו ערבים לכל דבר .

תשובה להילה
מעיקר הדין אסור לאשה נידה ללכת לבית העלמין , אבל אם זה חלילה הלוויה של קרוב או אדם שהיא חייבת ללכת , אז תלך ללוויה ולא תגיע על יד הקברות אלא רק עד מקום ההספד . ובכלל לא טוב לנשים ללכת לבית העלמין בכלל כי הגמרא אומרת שבזמן לוויה השטן מרקד בין הנשים , ומחפש חלילה את מי לקחת בקרוב , בגלל בעוונותינו הערבוב של גברים ונשים לפעמים בלוויה .לכן אשה ששומרת נפשה תרחק כמה שיותר מגברים בלוויה או בבית העלמין בכלל .

תשובה למשה
השנה האזכרה תצא ביום ראשון בערב, כח' באדר , (14/3/2010 למניינם) בגלל שהשנה יש רק כט' ימים בחודש

תשובה ליהודית
בגלל שרוב הנשים היום עושות בניית ציפורניים , וקשה להם כלכלית להוריד כל פעם ולשלם על בניה מחדש , לכן התירו האחרונים ,רק שצריכה לדאוג לפני הטבילה לעשות מילוי , ושלא יהיה בו סדקים . אבל מי שיש לה ציפורניים טיבעיות ועושה רק לק ומאוד קשה לה בלי זה צריכה לדאוג שלא יהיה בו פיצוצים  (וצריכה לדעת שדעת חכמים לא נוחה הימנו).

תשובה לשרה
השם ירחם ויציל , עליה לעזוב אותו מיד , וכדי שהיא תבין את הבעיה שהיא הולכת להכנס אליה את צריכה להשיג לה דחוף את הספר "בין שני הרים" והיא תבין שכל הפינוק והאהבה שהם מעניקים זה בעצם רק למטרה אחת להשיג את מבוקשם , ואם חלילה היא מתחתנת איתו הוא ממלא אותה באשליות , אבל אחרי החתונה היא הופכת להיות שפחה שלו , והיא תקבל מכות ממנו אם היא לא תעשה את מבוקשו , צריך להזהיר אותה בלשון רכה ועדינה שלא כדאי לה להכנס לזה חלילה , כי אחר כך יהיה מאוחר , וכבר יהיה סיפור להוציא אותה מהכפר שלו .

תשובה לפלונית
עמך הסליחה עכשיו התעמקתי בחלום והכוונה היא שיש לך איזה חברה או קרובה שלא מתלבשת כל כך בצניעות , ומהשמיים רומזים לך שתנסי להשפיע עליה שתתחיל ללכת יותר בצניעות , וע"י הצניעות שלה המצב הכלכלי שלה ישתפר , ואת תראי בשורות טובות אמן .

תשובה לפלונית
חלום טוב חלום שלום : עצם זה שהחלום כל הזמן הראה לך עניין של ביגוד זה אומר שמשהו אצלך בלבוש לא בסדר מבחינת הצניעות , ושאת צריכה להתלבש יותר בצניעות , והיא הראתה לך תכשיט על היד שלך והתביישת והורדת את השרוול , זה אומר שזה מה שמעכב לך את הפרנסה וההצלחה בחיים עניין של הצניעות .

תשובה לליאת
מותר לאשה בהריון שאינה כהנת לעלות לקברות צדיקים

תשובה לאושרי
כתב מרן אדם שעולה לקריאת התורה ואינו קורא עם הקורא בתורה , נכנס לספק ברכה לבטלה , כי כל קריאתו היא על הקריאה בתורה , שפעם בזמנם כל מי שעלה לתורה היה קורא בעצמו והיום שלא כל אחד יודע לקרוא ויש קורא אחד לכולם אז צריכים כל העולים לקרוא אחריו בלחש מילה במילה , (וכתב הרמ"א בהגאה שמי שלא קראעם הקורא יכול לצאת ידי חובה מדין שומע כעונה) ואפשר לסמוך על דעת הרמ"א בעניין של עמי ארצות שעולים לתורה ולא יודעים את ההלכה .

תשובה לאריה
מעיקר הדין לא חייב להחליף את המזוזות (כמובן אם בעל הבית הקודם הכן היה בודק אותם כל כמה שנים) אבל אם הוא לא בדק אותם כלל חייב לפרקם ולשלוח אותם לבדיקה אם היו פסולות לא יקנה שוב של אשכנזים , אלא יחליף ישר לכתב ספרדי , גם אם הבית מושכר לא חייב לחייב את המשכיר להחליפם ,כי מעיקר הדין הם כשרות , רק שלחתחילה לא יעשו לשים מזוזות של אשכנזים .

תשובה לאביטל
חלום טוב חלום שלום : זה שבעלך צריך ללדת זה אומר שצריך לבוא לכם הרבה מזל בקרוב בחיים , גם בפרנסה גם בילדים , והכל תלוי בשמירת השבת כהילכתה . שנאמר "לקראת שבת לכו ונלכה כי היא מקור הברכה"

תשובה לאורלי
אני באמת לא מתעסק בעניין של שמות , אבל עדיף שהיא תשנה את המידות שלה לכיוון התורה ואז בורא עולם ישלח לה את זיווגה משורש נשמתה , ויש משהוא שהיא יכולה לעשות אבל זה רק דרך המייל אני מעביר את זה כי זה דבר אישי רק לרווק/ה שאני אומר אותו אז צרי איתי קשר והשם יהיה בעזרכם המייל הוא yigal_b100@walla.com

תשובה למישהי
חלום טוב חלום שלום : החלום רומז לכם שאתם רוצים לעלות במעלות התורה אבל עדיין יש לכם הסתכלות לא כל כך טובה על הדת בגלל מעשיהם של כמה דתיים שלא נוהגים ע"פ דרך התורה , אח שלך רוצה להעיר להם , אבל מתבייש , ואז את רוצה להעיר ובסוף במקום לקבל את הערה שלך תוקפים אותך מילולית , ואז את מצטערת שבכלל הערת , וגם בהערות כלפייך השמיצו את אמא שלך , ואמא שלך הצדקת עמדה בצד כלא קיימת והעדיפה שלא לרדת לרמה שלהם , ואת דואגת לאחיך הקטן כי אין מי שידריך אותו בדרך התורה והוא עלול להיות לבד , ואת כולך מלאה במצוות ורוצה לעשות הרבה חסדים עם כל העולם רק שאת מפחדת ולא יודעת איך להוציא את זה ממך , את פוחדת לשכב באלונקה , שזה אוהלה של תורה , כי יש לך קצת דעות לא טובות שמרחיקות אותך ולכן את מפחדת , עד שאחיך הקטן מושיט לך יד ואומר בואי נעלה ביחד במעלות התורה , ורק אז את מסקימה שיהיה העיקר איתך עוד משהו ושלא תהי לבד , ובזכות המצווה הזאת אמא שלך עוד חיה ומאריכה ימים ושנים וכולכם כל המשפחה תזכו לאריכות ימים ושנים בזכות התשובה וההליכה בדרך התורה אמן . 

תשובה לאושרי
תפילין דקות כשרות לכתחילה , העיקר בתפילין זה הקלף שיהיה מהודר וכשר , רק החיסרון של תפילין דקות , שהעור שלהם מהר מקבל בטן , ואז הם נפסלות וגם כל רטיבות או זעה שאתה מזיע בראש בקיץ גורמת לקלף להיות שקוף בתחתית שלו ואז יש סיכוי שהקלף יספוג את הלחות והאותיות ימחקו או ידבקו ,
לגבי פתילות של הציצית גם אם הם נעשו ע"י מכונה הם כשרות , כי אין עניין כמו בבית של התפילין שצריך בכל רגע כוונה לשם מצוות תפילין , ולכן הם נעשים תמיד ע"י ידיו של  האדם

תשובה לשלי
אשה ברגע שנכנסה תחת החופה הפכה להיות אשה נשואה , וגם לאחר שהיא מתגרשת או חלילה מתאלמנת , נחשבת עדיין כאשה נשואה , ולכן גם בלשון חכמים היא לא נקרת רווקה  אלא פנויה , ואם היא ספרדיה מותר לה לשים פאה רק לצורך שידוך אבל לאחר ששודכה למישהוא חייבת לחזור ולשים כיסוי ראש ( בידיעה שהשידוך הזה מיועד באמת לנשואים )

תשובה לchaya
מותר לאשה נשואה לעשות בניית צפורניים , אבל צריך לדאוג שביום הטבילה תעשה מילוי כדי שלא יהיו סדקים בבניה ואז הבניה גורמת לחציצה , ואשה ששמה לק על ציפורניים טבעיות אם הלק שלם ללא סדקים מותר , (הלק זה לא דבר יקר אז עדיף להוריד אותו בצפורניים טבעיות ולעשות שוב לאחר המקווה , )אף ע"פ שלא טוב לגדל צפורניים טבעיות , כי אמרו חז"ל אשה שמגדלת צפורניה כך גודלות צרותיה ,

תשובה למיכל
לישון מותר לכל הכיוונים , רק כאשר בעל ואשה מגיעים לאישות בניהם , אז מי שרוצה בנים כתוב , ישים ראשו בין צפון לדרום .

תשובה לפז
אשה כהנת שלא בהריון מותר לה להכנס לבית העלמין , אבל אם היא בהריון אסור לה להכנס , שמה יש לה בבטן בן , ולכהן אסור להכנס לבית העלמין , (ואפילו הרופאים אומרים לה שיש לה בת , יכול להיות שהם טעו ואז היא נכנסת לבעיה)

תשובה לאושרי
מותר לדבר עם האשה בעניין של הלכה , בעניין של תורה אמרו חכמים כל המלמד את אשתו תורה מלמד אותה טפלות , וגם בעניין של מוסר מותר לדבר איתה , אבל שיחה בטלה ימעט מלדבר עימה , וכמובן אדם לא ישחק אותה צדיק כאשר אשתו מדברת איתו הוא אומר לה אסור להרבות בשיחה אבל כאשר השכנה מדברת איתו יש לו בשבילה את כל הזמן לא לזה הכוונה , כמובן שצריך וחייב להקשיב לאשה כי לפעמים אחרי יום של מרוץ החיים עם הילדים או בכלל , יש לה הרבה דברים על הלב שהיא מחקה לבעלה כדי לשפוך את ליבה , אז צריך גם להקשיב לאשה .

תשובה למירב
חלום טוב חלום שלום : החלום אומר שבזכות הילדה הקטנה שלך ילך לכם הרבה טוב בחיים , והיא תביא לכם אושר עושר והצלחה בחיים , בדיוק כמו היופי של שערה כך תהיה הברכה .


 
 
 
הוספת תגובה

2 תגובות לכתבה
2. איבוד מפתחות לבית- מה מסמל? חנה (משתמש/ת אנונימי/ת) 2015/12/13 07:22
1. פתרון חלום לטובה מיכל איפרגן (משתמש/ת אנונימי/ת) 2014/10/28 10:17
האם האתר מוצא חן בעניך, לפני יציאתך חווה את דעתך, דעתך חשובה לנו, כדי שנוכל לשפר את האתר לשביעות רצונך בתודה מנהל האתר .

לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש